Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

Właściciele wnętrz o niewielkich rozmiarach zwykle zmagają się z problemem decyzyjnym o wyborze i rozmieszczeniu w nim drzwi. Przede wszystkim konieczny jest nacisk na ich funkcjonalność. Rodzaj drzwi zależy od ich przeznaczenia. Ważne jest także samo pomieszczenie, do którego mają prowadzić. W przypadku małych mieszkań warto zadbać, by drzwi dodatkowo nie zmniejszały przestrzeni podczas otwierania.

Drzwi wewnętrzne w małym mieszkaniu powinny w jak najmniejszym stopniu ograniczać skromną przestrzeń. W tej sytuacji idealne są np. klasyczne drzwi harmonijkowe. Wracają do łask nie tylko wśród młodzieży, ale także w nowoczesnych domach. Ich otwieranie opiera się na zwinięciu w charakterystyczną harmonijkę (stąd też nazwa) w pożądanym kierunku (do jednej lub drugiej futryny lub w górę. Mogą być chowane w kasetę (podobnie jak rolety okienne). Wykonane z drewna lub materiału są ciche w użyciu. Dzięki temu unika się konieczności otwierania skrzydła do wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia. To bardzo istotne przy niewielkim wnętrzu.

Innym rozwiązaniem są drzwi loftowe. Wykonane z hartowanego szkła pasują do każdego mieszkania. Optycznie zwiększają przestrzeń. Dzięki kształtowi oraz możliwości regulacji ramiaka wewnętrznego, można dopasować ich wielkość do dowolnej ściany. Dodatkowym atutem jest to, że są ciche w zamykaniu.

Także świetne do małego mieszkania są drzwi przesuwne drewniane. Dzięki sposobowi mocowania na szynach, podczas otwierania przesuwają się na ścianę, w dowolnym kierunku. Nawet trudne do rozplanowania wnętrza, dzięki temu rozwiązaniu, zyskują nowy look. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne a zarazem stylowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 3 =