Jakie kroki trzeba podjąć, aby wziąć samochód w leasing?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kupno nowego samochodu to spory wydatek, który zazwyczaj realizuje się za jednym zamachem. Na rynku od dłuższego czasu istnieją jednak inne możliwości, pozwalające na zakup pojazdu na raty. Jest to chociażby leasing, który przeznaczony jest w głównej mierze dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale występuje również w formie konsumenckiej. Obecnie spotkać można wiele firm oferujących tego typu rozwiązanie. Jest ono więc szeroko dostępne, a skorzystanie z niego jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. 

Co to jest leasing?

Jest to rodzaj zobowiązania, które łączy w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy. Polega na comiesięcznym płaceniu rat. Biorąc samochód w leasing mamy możliwość korzystania z niego na ściśle określonych warunkach, które zapisane są w sporządzonej przez leasingodawcę umowie. W czasie jej trwania jest on jedynie udostępniany na wyznaczony czas i nie staje się naszą pełnoprawną własnością. Po zakończeniu umowy posiadamy jednak możliwość wykupu auta. Jest to o tyle korzystne, że koszt jego nabycia powinien być dużo niższy, niż wartość rynkowa. Dogodności może być więcej, a najważniejszym przykładem jest tutaj możliwość wpisania opłat leasingowych w koszty uzyskania przychodu, co przyczyni się do redukcji wysokości płaconych podatków.

Jak wziąć samochód w leasing?

Można tego dokonać tak naprawdę w kilku prostych krokach. Najpierw należy wybrać interesujący nas model pojazdu, a następnie odwiedzić firmę leasingową i poprosić o przedstawienie oferty. Na miejscu z pomocą doradcy będziemy musieli uzgodnić szczegółowe warunki leasingu. Są one dobierane względem potrzeb klienta, ale w taki sposób, aby były opłacalne również dla samego leasingodawcy. Po tych czynnościach konieczne będzie dostarczenie określonych dokumentów. Ich ostateczny komplet może różnić się, w zależności od wymagań firmy. Absolutną podstawą będzie wypełniony wniosek leasingowy. Oprócz niego konieczne będzie podanie danych, takich jak NIP, REGON, KRS, a także okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Gdy dopełnimy tych formalności, pozostaje jedynie podpisanie umowy oraz wniesienie wstępnej opłaty. Jej wysokość zależy od wcześniejszych ustaleń. Na samym koniec dokonuje się rejestracji auta oraz jego wydania, co ostatecznie pieczętuje wzięcie leasingu.

Cała procedura jest niewątpliwie mało skomplikowana, a jedyną niedogodnością może być w tym przypadku konieczność osobistego załatwienia wszystkich spraw. Same koszty mogą kształtować się różnie. Chcąc znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę, warto odwiedzać strony porównywarek takich jak https://kalkulator.vwbank.pl/skoda, lub samodzielne skonfrontować różne propozycje.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Oprócz wcześniej wspomnianych zalet, warto wspomnieć o kilku dodatkowych pozytywach. Należy do nich prostota umów, które mogą być realizowane natychmiastowo. Podczas ich zawierania osoba biorąca leasing nie musi posiadać dużego wkładu własnego, a terminy płatności można kształtować dowolnie, oczywiście po uprzednim porozumieniu stron. Co więcej, wysokość rat można uzależnić od sezonowych wyników firmy, a więc w razie jakichkolwiek problemów finansowych, raty mogą zostać obniżone. Są to tylko niektóre z przykładów, a wszystkie z nich  składają się na elastyczność leasingu, z którego z całą pewnością warto skorzystać. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pokój na poddaszu – co zrobić, żeby żyło się tam komfortowo i wygodnie?
Pokój na poddaszu – co zrobić, żeby żyło się tam komfortowo i wygodnie?
Pomieszczenia na poddaszu odznaczają się niezwykle ciekawym wyglądem. Wysunięte na zewnątrz elementy konstrukcyjne pod postacią skosów i więźby dachowej dodają […]
Gdzie kupować wysokiej jakości tonery do drukarek?
Gdzie kupować wysokiej jakości tonery do drukarek?
Posiadanie drukarki laserowej wiąże się z koniecznością regularnych wymian tonera. Jest to odpowiednik tuszu, który stosuje się w drukarkach atramentowych. […]
Dlaczego lepiej korzystać z płatnych domen?
Dlaczego lepiej korzystać z płatnych domen?
Po co płacić za coś, co można mieć za darmo? Użytkując domenę bezpłatną oczywiście można prowadzić stronę czy bloga i […]