Jak ubrać się wycieczkę rowerową z dzieckiem?

Wycieczka rowerowa z dzieckiem może być ciekawą formą rozrywki i dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie. Długie wyprawy pozwalają również od najmłodszych lat uczyć pociechy, jak ważne jest przebywanie na świeżym powietrzu oraz dbanie o kondycję i zdrowie. Aby jednak wypad na rower był udany, należy zadbać o odpowiedni ubiór. Jaką odzież wybrać więc dla siebie oraz dziecka?

Strój rowerowy dla najmłodszych

Wybierając odzież rowerową dla najmłodszych, należy pamiętać o kilku niezbędnych elementach. Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie dziecięce obuwie sportowe. Buty muszą zapewni wysoką ochronę stopy i kostki przed ewentualnymi urazami. Najlepiej wybrać specjalne modele, charakteryzujące się wzmocnioną, ale miękką podeszwą oraz specjalnym usztywnieniem w okolicach stawu skokowego. Dla maluchów warto wybrać obuwie zapinane na rzepy, które zminimalizuje również ryzyko zaplątania się sznurówki w koła roweru. Oprócz tego, trzeba pamiętać o nakryciu głowy, oddychającej koszulce oraz specjalnych ochraniaczach.

Stroje sportowe dla dorosłych

Zarówno damskie, jak i męskie obuwie sportowe, powinno być lekkie i wytrzymałe. Ciężkie buty podczas wysiłku fizycznego mogą powodować odparzenia, pęcherze oraz potówki. Wybierając je, należy więc wybrać model wykonany z przewiewnego materiału, bądź specjalnej siateczki. Tkaniny te sprawiają, że stopa oddycha, a wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz. Na https://sklep-luz.pl/pol_m_Meskie_Obuwie_Sportowe-193.html można zobaczyć wiele odpowiednich modeli. Tak jak u dziecka, należy zadbać również o czapkę z daszkiem lub chustkę oraz koszulkę i spodenki funkcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − piętnaście =