Jak zaktywizować dzieci do większego spędzania czasu na dworze?

Współcześnie istnieje jak wiemy duży problem z zachęceniem dzieci do aktywności poza domem. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej rozrywek jest sprawdzanych do domu, które odwracają uwagę od przebywania na świeżym powietrzu. Aby, więc dziecko samo, z własnej woli odeszło od komputera, czy konsoli trzeba je odpowiednio czymś zachęcić. Najlepszym pomysłem są aktywności fizyczne takie jak jazda na rowerze, czy gra w piłkę na boisku, które łącza przyjemne z pożytecznym. Są również inne pomocne rozwiązania, szczególnie przydatne wówczas, gdy dysponujemy większym ogrodem w swoim domowym zaciszu.

Zabawy we własnym ogrodzie

Szykując atrakcje dla dzieci w domu, możemy natknąć się na wiele rozwiązań. Możemy przykładowo swojemu maluchowi zamontować bramki do piłki nożnej lub kosze do koszykówki, które są dostosowane do wzrostu i wieku dziecka, a także wielkości ogrodu. Dobrym pomysłem jest również kupno dmuchanego lub składanego baseniku. Dla najmłodszych może to być równie dobrze mały zamek dmuchany.

Prywatny, domowy plac zabaw

Każdy myśląc o swoim dzieciństwie z pewnością dobrze wspomina wyjścia na plac zabaw, gdzie mogliśmy skorzystać z wielu huśtawek, zjeżdżalni, drabinek do wspinania. A co gdyby tak mieć swój prywatny plac zabaw?Jeśli nasz ogród jest wystarczająco duży możemy zainwestować w drewniany plac zabaw na zamówienie. Elementy wyposażenia placu zabaw możemy wykonać własnoręcznie od początku do końca, kupić je pojedynczo w niektórych sklepach, ale również zgłosić do firm oferujących indywidualny projekt i montaż placów zabaw dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =