Jakich akcesoriów nie może zabraknąć w pracowni malarskiej?

Każdy malarz ma swoje sposoby i techniki, jednak nawet jeśli lubi pracować w bardzo minimalistycznych warunkach, to pewne elementy wyposażenia znacząco ułatwiają mu pewne zadania. Dobrej jakości akcesoria sprawiają, że praca nie tylko jest szybsza, ale też mniej męcząca. W jakie produkty powinien zaopatrzyć się malarz, aby jego pracownia była komfortowym miejscem do artystycznych zadań?

W idealnym atelier

Duże znaczenie w kwestii wyposażenia ma technika i styl, w którym pracuje dana osoba. Dla ludzi lubiących miniatury, dobrym rozwiązaniem będzie zakup sztalugi stołowej – małej, poręcznej i wygodnej. Duża i solidna, przy której można stać, spełni oczekiwania tych, którzy wolą większe formaty. Można do niej też doczepić lampkę, ponieważ odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę podczas pracy. Farbki akrylowe, olejne czy akwarele? Ten wybór to również dość osobista kwestia. Podobrazia to kolejna rzecz, bez której artysta nie może się obyć! Aby nieco ograniczyć koszty, opłaca się kupować je w zestawach. Do kompletu przydadzą się też pędzle. Te koniecznie muszą być wytrzymałe i nie gubić włosia.

Często mówi się o tym, że akcesoria dla artystów kosztują krocie. W wielu przypadkach cena ta jest wynikiem zastosowania wysokiej jakości materiałów. Czy za lepszą jakość warto zapłacić więcej? Jeśli priorytetem jest maksymalnie długie użytkowanie i niezawodność, to oczywiście tak. Na takie artykuły jak szkicowniki czy palety nie trzeba wydawać fortuny, jednak zestaw trwałych farb o wyrazistych kolorach czy solidna sztaluga to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =