Jakie są sposoby radzenia sobie ze stresem?

Stres jest częścią życia. Pochodzi on z wielu źródeł, takich jak praca, szkoła, związki i finanse. Możesz również doświadczyć stresu, gdy nie wiesz, co robić lub co się dzieje.

Stres może być dobry w małych dawkach – może Cię obudzić i zachęcić do ciężkiej pracy lub osiągnięcia celu. Jednak zbyt duży stres może powodować problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Jeśli czujesz się zestresowany, oto kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić:

Zadbaj o siebie

Dobrze się odżywiaj, wysypiaj się, regularnie ćwicz, spędzaj czas z przyjaciółmi i rodziną – to wszystko są dobre sposoby na opanowanie stresu.

Naucz się relaksować 

Weź głęboki oddech lub zamknij oczy na minutę przynajmniej raz na godzinę. Te kroki mogą pomóc Ci się uspokoić, gdy czujesz się przytłoczony.

Znajdź pasję

Znajdź czas na przyjemne zajęcia, które sprawią, że poczujesz się lepiej po stresującym dniu w pracy lub szkole – wszystko od lodów z przyjaciółmi po zajęcia z medytacji (jeśli są dostępne).

Pozytywne myślenie

Naucz się technik pozytywnego myślenia, takich jak reframing („To nie jest takie złe”) lub pozytywna mowa własna (mówienie sobie rzeczy takich jak „Robię wszystko, co mogę”).

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów, to zobacz stronę: https://thepresja.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − 3 =