Pomysły na ciekawą aranżację salonu z jadalnią

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na urządzenie salonu ściśle połączonego z jadalnią. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku dobranie wszelkich mebli i dodatków w taki sposób, aby znakomicie się ze sobą komponowały. Całość musi być spójna pod względem stylistycznym, ponieważ gwarantuje to domownikom wysoki komfort przebywania w pomieszczeniu. Omawiane rozwiązanie jest strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w sytuacji, gdy posiadamy stosunkowo niewielkie mieszkanie i planujemy przyjmować sporo gości.

Wygoda na pierwszym miejscu

Aranżacja salonu z jadalnią wymaga przede wszystkich dostosowania wielkości stołu do liczby domowników. Pełni on kluczową rolę, dlatego najlepiej postawić na solidny model drewniany w kształcie prostokąta lub kwadratu. Jeśli chodzi o krzesła, to godne polecenia są w szczególności konstrukcje wyposażone w wyprofilowane oparcie oraz siedzisko obite miękkim materiałem (np. welurem). Wysokiej jakości stoły i krzesła do jadalni znajdziemy w licznych sklepach działających w internecie.

Dla osób lubiących intymność podczas spożywania posiłków świetnym rozwiązaniem okaże się z pewnością oddzielenie części kuchennej od salonowej za pomocą niewysokiej ścianki działowej (maksymalnie do 3/4 odległości między podłogą a sufitem). Z kolei pozostawienie pomieszczenia całkowicie otwartego spowoduje, że stanie się ono optycznie większe i jeszcze bardziej przestronne. Styl aranżacji może być dobrany z uwzględnieniem indywidualnego gustu, choć najlepiej do takich miejsc pasuje styl kontrastowy (biało-czarne barwy i nowoczesne konstrukcje o geometrycznych formach), ewentualnie industrialny, wiejski lub retro (nawiązujący do lat 60. XX wieku).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 7 =