Taping twarzy – na czym polega i jakie są jego zalety?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taping twarzy to forma zabiegu, w którym wykorzystuje się specjalną taśmę, która ma wspomagać skórę, poprawić jej elastyczność i zredukować zmarszczki.

W jaki sposób wykonuje się taping twarzy?

Taśma jest nakładana na twarz w serii określonych punktów, które odpowiadają anatomii skóry: czoło, nos, policzki i broda. Pomaga promować krążenie krwi i drenaż limfatyczny, co stymuluje produkcję kolagenu w skórze i poprawia jej elastyczność.

Taping – korzyści tego zabiegu

Korzyści płynące z liftingującego tapingu twarzy nie ograniczają się tylko do jednego rodzaju problemów skórnych, można wymienić wiele pozytywnych rezultatów związanych z tym zabiegiem. Wyróżnia się przede wszystkim takie korzyści jak:

  • Poprawa krążenia – taping liftingujący poprawia przepływ krwi do twarzy, co skutkuje poprawą wyglądu Twojej skóry. Pomaga również wyeliminować opuchliznę pod oczami, dzięki czemu będą się one wydawać mniej obrzmiałe i opuchnięte, a ty będziesz wyglądać na mniej zmęczoną. Taping twarzy może również pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia na policzkach i jednoczesnej poprawie ogólnego tonu i tekstury skóry.
  • Redukcja zmarszczek – taping pomaga również stymulować produkcję kolagenu, co sprawia, że z czasem na twarzy tworzy się mniej zmarszczek. Jest to szczególnie skuteczne w połączeniu ze stosowanymi na co dzień kosmetykami przeciwzmarszczkowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kosmetyki regenerujące skórę twarzy
Kosmetyki regenerujące skórę twarzy
Właściwa pielęgnacja twarzy to niezwykle istotny element codziennej rutyny w ówczesnym świecie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. […]
Na podstawie jakich kryteriów wybrać odpowiednią dietę dla siebie?
Na podstawie jakich kryteriów wybrać odpowiednią dietę dla siebie?
Odżywianie stanowi bardzo ważną czynność fizjologiczną każdego organizmu. Za pomocą odpowiednich składników nasze ciało może bowiem wytworzyć zasoby energii potrzebne […]
Czym się kierować przy wyborze butów do noszenia na co dzień?
Buty noszone są zwykle przez kilkanaście godzin każdego dnia. Dzisiejszy tryb życia charakteryzuje się dużą aktywnością. Dlatego muszą  być przede […]