Urządzenia bluetooth do domu

Internet pozwala nam na połączenie przeróżnych urządzeń w naszym domu w jeden spójny, wygodny system. Dzięki niemu nie musimy troszczyć się o zamykanie drzwi, niezgaszone światła, ulatniający się gaz czy zagrożenie pożarem – odpowiednie czujniki natychmiast powiadamiają o sytuacji, niezależnie od tego, gdzie domownicy aktualnie się znajdują. Wszystkie te urządzenia komunikują się ze sobą w oparciu o bluetooth i nowoczesny protokół komunikacji z-Wave. Po wykryciu czadu system otworzy drzwi albo zgasi światła po naszym wyjściu.

Szerokie spektrum możliwości

System inteligentnego domu jest bardzo elastyczny, dzięki czemu można włączyć w niego wiele urządzeń w zależności od potrzeb. Zaczynając od zabezpieczenia drzwi zamkiem Gerdalock v3, poprzez czujniki zalania, dymu albo czadu, aż do sterowania roletami i światłami w całym domu, można stworzyć system, który kontroluje się jedną aplikacją. Na szczególną uwagę zasługuje system zarządzania światłem i gniazdkami elektrycznymi. Dzięki nim można odłączyć prąd z gniazdka, na bieżąco śledzić zużycie energii albo zdalnie włączyć dane urządzenie. 

Przed włamaniem zabezpiecza czujnik wstrząsów – umieszczony przy szybie poinformuje o jej wybiciu, umożliwiając szybką reakcję, a termostat pozwoli na kontrolowanie temperatury w całym domu i ustalaniu harmonogramów. Można w ten sposób ustawić, by mieszkanie nagrzewało się dopiero wtedy, gdy wracamy z pracy, by zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Miejscem, w którym można zaopatrzyć się w urządzenia bluetooth jest specjalistyczny rodzaj sklep Z-Wave czy inne produkty są w nim łatwo dostępne.. Wyposażenie takich sklepów pozwala na całościowe włączenie domu w tę technologię. Poszczególne moduły są proste w konfiguracji, niezwykle łatwo włącza się je do już istniejącego systemu, a przy tym są małe i miłe dla oka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =