Awarie telefonów, z których naprawą nie należy zwlekać

Telefony służą nam dzisiaj za kieszonkowe komputery. Zaczęło tak być od momentu upowszechnienia się smartfonów, które łączą wiele funkcji tabletu ze zwykłą komórką. Niestety zdarza się, że urządzenia te zawodzą. Sprawdzamy jakie awarie powinniśmy naprawić natychmiast, ponieważ mogą być one groźne zarówno dla reszty podzespołów urządzenia, jak i dla naszego życia i zdrowia.

Spuchnięta bateria

W starszych urządzeniach, gdy doszło do spuchnięcia baterii, po prostu odstawała nam tylna klapka. Wystarczyło taki uszkodzony akumulator wyjąć i zakupić nowy identyczny. Przyczyn puchnięcia baterii może być wiele, niektóre robią to ze starości, inne z powodu przegrzania (np. gdy kładziemy telefon na słońcu na wiele godzin). Niestety w obecnych smartfonach baterie są często niewymienne umieszczone na stałe wewnątrz szczelnie zamkniętej obudowy. Jeżeli widzimy, że ta zaczyna się rozchodzić na łączeniach, to jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia baterii. Nie powinniśmy w takim przypadku używać telefonu, ale jak najszybciej odwiedzić serwis iPhone Wrocław jest dużym miastem, więc takich punktów znajdziemy tutaj mnóstwo. Wybierzmy się jak najszybciej, ponieważ uszkodzona w ten sposób bateria może nawet eksplodować.

Rozbita szybka

Dawniej telefony posiadały plastikową przednią szybkę, osłaniającą ekran. Dziś, ponieważ wyświetlacze muszą obsługiwać dotyk, stosuje się szybki wykonane z czystego szkła. Są one niestety o wiele bardziej kruche i nawet niewielki upadek może spowodować pęknięcie. Wymiana szybki powinna być przeprowadzona możliwie jak najszybciej, ponieważ wystające odłamki szkła mogą z łatwością rozciąć skórę podczas użytkowania telefonu. Obsługa jest wtedy z resztą bardzo utrudniona, ponieważ dotyk na rozbitym ekranie najczęściej działa już bardzo słabo. Na https://iclinica.pl/produkt/wymiana-szybki-iphone-6/ można znaleźć przykładową ofertę wymianę tej części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 11 =