Jakie formalności trzeba spełnić, aby móc przystąpić do testu prawa jazdy na kategorię A?

Po polskich drogach poruszają się miliony kierowców. Coraz więcej jest wśród nich motocyklistów. Aby móc cieszyć się jazdą jednośladem, trzeba posiadać prawo jazdy kategorii A1, A2 lub A. Dzięki nim można też kierować m.in. motorowerem oraz lekkim czterokołowcem.

Co musi zrobić kandydat na motocyklistę?

Żeby móc ubiegać się o prawo do poruszania się motocyklem, należy posiadać co najmniej 16 lat. Kandydat na kierowcę kategorii A1 przed rozpoczęciem szkolenia musi złożyć w starostwie wniosek o wydanie prawa jazdy, orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem, aktualną, kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm oraz zgodę rodziców. Po ukończeniu 18 roku życia można ubiegać się o prawo jazdy kategorii A2, a po 20 urodzinach – A. W obu tych przypadkach nie jest oczywiście wymagana zgoda rodziców. Po dopełnieniu formalności, kandydat na kierowcę może przystąpić do kursu.

Ofertę ośrodka szkoleniowego dla przyszłych motocyklistów oraz szczegółowe informacje na temat cen można poznać, wchodząc np. na stronę http://szkoleniamotocyklowe.com.pl/prawo_jazdy_a_i_a1. Kurs składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Po jego ukończeniu i zaliczeniu kwalifikacji wewnętrznej kursant może przystąpić do egzaminu państwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − trzy =