Rodzaje zaworów wykorzystywanych w branży przemysłowej i nie tylko

Istnieje wiele rodzajów zaworów, ale można je podzielić na podane główne kategorie:

Zawór mechaniczny

Ten typ zaworu składa się z ruchomej części, która otwiera lub zamyka przepływ płynu. Jest on powszechnie stosowany do kontroli przepływu gazu i cieczy. Mają wysoką odporność na zużycie ze względu na fakt, że nie zależą od energii elektrycznej do działania. Jednak zazwyczaj wymagają one więcej konserwacji niż zawory elektryczne.

Zawór elektroniczny

Ten rodzaj zaworu wykorzystuje sygnał elektryczny do otwarcia lub zamknięcia przejścia. Ma dużą uniwersalność, ponieważ może być stosowany z każdym rodzajem płynu, a jednocześnie zapewnia dokładność w kontroli przepływu. Jest on również przydatny w sytuacjach, w których przepływ musi być zautomatyzowany, np. w systemach hydraulicznych, w których woda musi być automatycznie wyłączana, gdy nie jest już potrzebna.

Zawór pneumatyczny

Wykorzystuje on ciśnienie powietrza, a nie elektryczność lub ciśnienie hydrauliczne (ciecz), aby otworzyć lub zamknąć jego przejście. Są one idealne do stosowania w maszynach, które wymagają częstej zmiany między różnymi trybami, ponieważ oferują większą elastyczność działania w porównaniu z innymi typami zaworów, które polegają na źródłach zasilania lub ciśnieniu cieczy do działania.

Osoby zainteresowane zakupem takich zaworów, jak i innych wykorzystywanych w branży przemysłowej, powinny się udać do takiego punktu na rynku jak m.in. GTM PV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =