Dlaczego lepiej korzystać z płatnych domen?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po co płacić za coś, co można mieć za darmo? Użytkując domenę bezpłatną oczywiście można prowadzić stronę czy bloga i wypełniać go własną treścią. Są jednak powody, dla których warto inwestować we własny DNS.

Pełna kontrola nad stroną

Prowadząc stronę na darmowej platformie godzimy się na kontrolę nad jej zawartością. Treści mogą być moderowane i usuwane przez administratorów. Żadna z takich platform nie gwarantuje, że nie zostanie sprzedana czy wcielona do innej marki, a prowadzenie na niej strony nie przestanie być darmowe. Podobnie rzecz ma się z likwidacją serwisu lub jego części – użytkownik nie ma na to żadnego wpływu. Własne domeny – takie jak domeny net – pozwalają w pełni kontrolować to, co się dzieje z zawartością witryn.

Strona pod własną domeną może na siebie zarabiać

Właściciel sam decyduje, jakie reklamy przyjmie i będzie czerpał zysk z ich wyświetlania. W przypadku darmowych stron użytkownik nie ma wpływu na to, co zostanie wyświetlone pomiędzy właściwą treścią i czy np. licuje to z powagą prowadzonej przez niego działalności.

Pozycjonowanie strony

Inwestycja we własną domenę to także wkład w lepszą pozycję strony w wyszukiwaniu Google. Właściciel może zlecić stworzenie takiego szablonu, który będzie zgodny z dobrymi praktykami SEO, czyli takimi, które poprawiają wyniki indeksowania przez Googleboty. W przypadku darmowych platform użytkownik ma do wyboru jeden z istniejących szablonów, a te rzadko tworzone są z myślą o wyszukiwarce.

Aspekt wizerunkowy

Własne domeny – na przykład domeny bike – to także kwestia budowania wizerunku marki i zaufania konsumenta. Profesjonalna strona powinna mieć dedykowany, przyjazny adres, a o taki trudno w przypadku bezpłatnych platform.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kroki trzeba podjąć, aby wziąć samochód w leasing?
Kupno nowego samochodu to spory wydatek, który zazwyczaj realizuje się za jednym zamachem. Na rynku od dłuższego czasu istnieją jednak […]
Strój wędkarza
Strój wędkarza
Każdy wędkarz, który z bardzo dużą pasją podchodzi do łowienia ryb, na pewno musi się wyposażyć w odpowiednie ubranie wędkarskie. […]
Co to jest digipack?
Co to jest digipack?
Wiele osób kupujących płytę CD nie zwraca za bardzo uwagi na to, w jaki sposób została ona opakowana. Jednak to […]