Czy motocyklem zabytkowym da się jeździć na co dzień?

Każdy motocyklista wie, że kiedy tylko rozpoczyna się sezon, a warunki na drodze stają się dobre, to trzeba wyciągnąć z garażu jednoślad i udać się w pierwszą w tym roku przejażdżkę. Motocykle to jednak nie tylko nowoczesne, prujące przez autostrady ścigacze czy jeżdżące po leśnych ostępach i wertepach enduro, ale także cieszące się powszechną sympatią klasyczne modele, których nie brak na naszych polskich drogach. Czy jednak możliwe jest jeżdżenie nimi bezpiecznie i przez cały sezon, a nie tylko używanie ich jako ozdoby podjazdu lub do powolnych przejażdżek po najbliższej okolicy?

Klasyk może być pełnoprawnym użytkownikiem drogi

Wystarczy, że jest odpowiednio zadbany, by móc cieszyć się jazdą nim każdego dnia. Trzeba jednak dbać o jego serwis i o to, by na bieżąco wymieniać wszystkie konieczne części. Starsze rozwiązania mechaniczne nie zawsze były dla maszyn optymalne i należy o nie szczególnie zadbać. Zajrzyj na  https://www.stolmot.com/, by dowiedzieć się, jak zrobić to najlepiej. Znajdziesz tam części do wszystkich popularniejszych klasycznych motocykli, od węgierskiej Panonii, przez amerykańskie Harleye i Indiany, do naszych rodzimych Junaków.

Prawdziwy pasjonat powinien sobie bez problemu poradzić z naprawami w swoim klasycznym jednośladzie, wystarczy, że będzie miał nieprzerwany dostęp do części do swojego niepowtarzalnego modelu. Dlatego warto zadbać przede wszystkim o dostęp do punktu, w którym bez problemu znajdziesz to, co w danym momencie najbardziej potrzebuje wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =