Materiały przyjazne noworodkom

Skóra nowo narodzonego dziecka jest niezwykle cienka i delikatna. Jest też narażona na podrażnienia, alergie oraz odparzenia. Niezbędna jest więc odpowiednia ochrona skóry noworodka, której podstawą powinna być nie tylko pielęgnacja, ale również dobrze dobrana odzież i akcesoria tekstylne. Jakie materiały będą najlepsze?

Ubrania – tylko naturalne włókna

Odzież dla noworodka powinna być wykonana z tkanin naturalnych i miękkich w dotyku. Ważne jest także, żeby były przewiewne i zapewniały skórze odpowiednią wentylację. Jeśli ubranka nie będą przepuszczać powietrza, mogą przyczynić się do powstania potówek, swędzenia oraz silnego dyskomfortu. Materiały, które zapewniają największe bezpieczeństwo, to bawełna i len. Pierwszy z nich w zależności od splotu lub struktury, może być cieńszy lub nieco grubszy. Jest przyjemny dla skóry oraz bardzo elastyczny – nie będzie krępował ruchów. Lniane ubrania dla niemowląt są z kolei idealne podczas cieplejszych miesięcy – delikatne oraz przewiewne, sprawią że maluch będzie się czuł komfortowo, nawet w trakcie upałów.

Kocyki i pościel – ciepłe i bezpieczne

Dobrze poświęcić nieco uwagi innym akcesoriom tekstylnym, które mają bezpośredni kontakt ze skórą malucha. Kocyki, pieluchy oraz pościel również powinny być bezpieczne i przyjazne dla wrażliwej skóry niemowlęcia. Pieluchy, to oczywiście klasyczna tetra – która mimo upływu lat – wciąż jest prawdziwym numerem jeden. W przypadku kocyków, świetnym wyborem będzie z kolei miękka tkanina minky, która skutecznie ogrzewa. Co z pościelą? Bawełna będzie idealna bez względu na porę roku. I na koniec – najważniejsze – najlepiej, żeby wszystkie te produkty posiadały potwierdzenie swojej jakości w postaci certyfikatu Oeko-Tex Standard 100.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 3 =