Pielęgnacja długiej sierści psów – podstawowe kroki

Zadbana, gęsta i lśniąca sierść może być największą dumą psa i jego właściciela. Jej piękny wygląd odzwierciedla stan zdrowia i ogólną kondycję czworonoga. Jak o nią dbać, aby zachwycała swoim blaskiem? Podstawę skutecznej pielęgnacji stanowi czesanie przy użyciu specjalnej szczotki, grzebienia lub rękawic z kolcami. Jeśli nasz pupil spędza wiele czasu na dworze, a jego sierść jest skołtuniona i znajdujemy w niej różne niespodzianki (patyki, rośliny), możemy użyć filcaka.

Ważnym elementem dbałości o zdrowie i higienę jest kąpiel przy użyciu szamponów i odżywek dostosowanych do skóry naszego psa. Następny krok to strzyżenie – wyregulowane w ten sposób owłosienie uczyni naszego pupila zadbanym i przyciągającym wzrok. Jeśli chodzi o profesjonalne strzyżenie psów w Gdańsku oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Możemy również powierzyć specjaliście takie czynności, jak kąpiel z rozczesywaniem, trymowanie psa, usuwanie kołtunów, skracanie pazurów oraz kosmetyka i pielęgnacja.

W jaki sposób oswoić psa z zabiegami pielęgnacyjnymi?

Każdy wysokiej klasy salon fryzjerski dla psów oferuje możliwość odbycia wizyt adaptacyjnych, podczas których szczeniak ma szansę oswoić się z narzędziami i czynnościami pielęgnacyjnymi, wodą i obecnością obcej osoby. Dlatego bardzo ważne jest, aby taka wizyta odbyła się, zanim pies wejdzie w dorosłość. Podczas tego typu spotkania stosowana jest metoda stopniowego zapoznawania psa z nowym otoczeniem oraz nagradzania go za postępy i współpracę. Jeśli szukamy kompleksowych usług z zakresu pielęgnacji, strzyżenia i kosmetyki, warto skorzystać z oferty przedstawionej na https://happy-dog.com.pl/uslugi. Pamiętajmy, że strzyżenie psów znacznie ułatwia codzienne czynności pielęgnacyjne, chroni zwierzaka przed przegrzaniem, a także niesie walory estetyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 2 =