Dzięki tym urządzeniom szybko zmienisz fryzurę

Z pomocą domowych sprzętów można dowolnie stylizować swoją fryzurę. Dzięki urządzeniom, takim jak prostownica, lokówka czy karbownica można zmieniać kształt i objętość włosów. Aby jednak nie uszkodzić swoich kosmyków, należy przestrzegać kilku zasad. Wówczas domowe zabiegi będą bezpieczne, a tworzone fryzury – olśniewające.

O czym należy pamiętać przed stylizowaniem włosów?

Przed przystąpieniem do modelowania włosów, należy zadbać o bezpieczeństwo kosmyków. W tym celu warto zastosować specjalne olejki, balsamy czy serum. Kosmetyki powinny być termoochronne, dzięki czemu stylizacje wykonywane lokówką czy karbownicą nie uszkodzą włosów. Do układania mokrej fryzury należy używać wyłącznie suszarki. Inne urządzenia mogą wyrządzić spore szkody i zniszczyć kosmyki, dlatego przed skorzystaniem z takiego sprzętu trzeba starannie wysuszyć głowę.

Jakie stylizacje można osiągnąć, dzięki domowym urządzeniom?

Karbownica do włosów sprawia, że pasma stają się pofalowane, a cała fryzura zyskuje na objętości. Urządzenie nadaje się zarówno do krótkich, jak i dłuższych włosów, zwłaszcza prostych. Wówczas kosmyki stają się gęste i świetnie się prezentują niezależnie od okoliczności. Innym popularnym sprzętem do stylizacji jest lokówka, która sprawia, że fryzura staje się okazała. Dzięki urządzeniu można dowolnie dostosować grubość i gęstość loków. Podobne efekty, choć nieco bardziej delikatne można uzyskać prostownicą. Wówczas uzyskana stylizacja będzie się świetnie nadawać na co dzień. Z pomocą tego urządzenia można również całkowicie wyprostować pasma i zaprezentować tym sposobem łagodną lub oficjalną fryzurę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =