Jak zwiększyć higienę w domu i ogrodzie?

Utrzymanie prawidłowej higieny zarówno w domu, jak i w ogrodzie, jest ważne nie tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale również dla zdrowia. Dlatego tak istotnym jest, aby regularnie wynosić śmieci czy chociażby sprzątać – bo właśnie brud i resztki jedzenia są największymi źródłami zarazków.

Śmieci do śmieci

Najważniejsza zasada, której należy przestrzegać, to niemal natychmiastowe pozbywanie się śmieci. O ile w domu jesteśmy nauczeni zbierać śmieci i wrzucać je od razu do kosza, o tyle w ogrodzie może być z tym problem. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli zostawimy resztki jedzenia czy opakowania po słodyczach na świeżym powietrzu, bardzo szybko zlecą się do naszych talerzy muchy i inne owady. Dlatego tak ważne jest, aby śmieci niezwłocznie wyrzucać. Czasem jednak zdarzy się, nawet w domu, że zapomnimy o skórce od banana czy ogryzku i przez kilka godzin będzie ona leżała na blacie czy stole. Wtedy z pewnością wokół niezjedzonych owoców pojawią się muszki. W takiej sytuacji dobre są środki na muchy do domu, które pozbędą się owadów, a przy okazji mogą nawet odświeżyć powietrze w pomieszczeniu.

Przybysze z ogrodu

Jeśli mamy w domu zwierzęta, szczególnie czworonożne pupile takie jak psy czy koty, ważne jest, aby zabezpieczyć je przed pasożytami. Często nawet z ogrodu czworonóg może przynieść pchły czy nawet kleszcze. Zwiększenie higieny w tym kontekście najlepiej wdrożyć wcześniej niż później. Dlatego najlepiej jest zastosować środki na kleszcze. Takich jest mnóstwo – od obroży, przez krople, aż po spreje. Trzeba jednak pamiętać, że kleszcze atakują nie tylko zwierzęta, ale również ludzi, dlatego po każdej dłuższej wizycie na świeżym powietrzu należy dokładnie obejrzeć skórę w poszukiwaniu nowych znamion wyglądających jak pieprzyki.

Zwiększyć higienę w domu można dzięki specjalnym środkom, na przykład owadobójczym. Często jednak nasze działania mogą w dużym stopniu podnieść komfort naszego życia – bez względu na to czy spędzamy dzień w domu, czy na świeżym powietrzu w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =