Jak urządzić sypialnie, aby cieszyła oczy i niegrzeszyła komfortem

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sypialnia to pokój, który powinien sprzyjać wypoczynkowi, koić zmysły i być idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Najważniejszym elementem takiego pomieszczenia jest łóżko. Co zrobić, aby stanowiło ozdobę sypialni?

Łóżko jako ozdoba? Z tymi sposobami to możliwe

Mowa nie tylko o odpowiednim doborze wielkości łóżka, ale też o komfortowej, pięknie wyglądającej pościeli. Tekstylia sypialniane mogą bowiem stanowić atrakcyjną ozdobę pomieszczenia. Jeśli poszukujemy sprawdzonego rozwiązania do łóżka dwuosobowego o średnim rozmiarze, strzałem w dziesiątkę będzie pościel satynowa 160×200. Taki materiał nie gniecie się, jest przyjemny dla skóry, a dzięki temu, że delikatnie odbija światło, prezentuje się bardzo elegancko. Warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej kolorystyki pościeli oraz narzuty, która w ciągu dnia będzie ochraniać łóżko przed kurzem. Jeśli zależy nam na spójnym charakterze pomieszczenia, zadbajmy o to, aby kolorystyka i motywy na pościeli i narzucie miały swoje odbicie w takich dodatkach, jak np. ramy lustra, plakaty, obrazy czy nawet doniczki kwiatów.

Oprócz kolorystyki/materiału pościeli i narzuty, zwróćmy uwagę również na model prześcieradła. Łóżko będzie prezentować się elegancko, jeśli prześcieradło wykonane będzie z tego samego materiału, co pościel. Szeroki wybór różnorodnych opcji znajdziemy np. na stronie https://nyks.pl/przescieradla/bawelniane. Jeśli zależy nam na szczególnie dekoracyjnym charakterze łoża, zainwestujmy w ozdobny zagłówek lub moskitierę pełniącą funkcję swoistego baldachimu. Pięknym, niewiele kosztującym zagłówkiem może być cienka tkanina (np. firanka) rozwieszona od samego sufitu, wzbogacona finezyjnym oświetleniem (np. cieniutkimi ledowymi żyłkami). Jeśli wybieramy baldachim, warto powstrzymać się od dodatkowych ozdób łóżka – ten element, nawet w swojej podstawowej wersji, ma wystarczająco silny potencjał dekoracyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Taras z drewna – atrakcyjny pomysł na aranżację ogrodu
Wiele osób posiadających dom jednorodzinny decyduje się na postawienie przylegającego do niego tarasu. Doskonałym wyborem jest w szczególności konstrukcja z […]
Biura nieruchomości – jakie wsparcie mogą okazać w ramach poszukiwania interesującego nas lokum
Biura nieruchomości – jakie wsparcie mogą okazać w ramach poszukiwania interesującego nas lokum
Nowe mieszkanie to jedna z ważniejszych decyzji, które przychodzi wielu osobom podejmować na różnych etapach życia. Najważniejsze, aby wybór nowego […]
Jak często należy wykonywać badania kontrolne?
Jak często należy wykonywać badania kontrolne?
Zdrowie to najcenniejsza wartość, jaką posiadamy. Każdy z nas powinien więc dbać o to, aby jego ciało było w dobrym […]