Jak urządzić sypialnie, aby cieszyła oczy i niegrzeszyła komfortem

Sypialnia to pokój, który powinien sprzyjać wypoczynkowi, koić zmysły i być idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Najważniejszym elementem takiego pomieszczenia jest łóżko. Co zrobić, aby stanowiło ozdobę sypialni?

Łóżko jako ozdoba? Z tymi sposobami to możliwe

Mowa nie tylko o odpowiednim doborze wielkości łóżka, ale też o komfortowej, pięknie wyglądającej pościeli. Tekstylia sypialniane mogą bowiem stanowić atrakcyjną ozdobę pomieszczenia. Jeśli poszukujemy sprawdzonego rozwiązania do łóżka dwuosobowego o średnim rozmiarze, strzałem w dziesiątkę będzie pościel satynowa 160×200. Taki materiał nie gniecie się, jest przyjemny dla skóry, a dzięki temu, że delikatnie odbija światło, prezentuje się bardzo elegancko. Warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej kolorystyki pościeli oraz narzuty, która w ciągu dnia będzie ochraniać łóżko przed kurzem. Jeśli zależy nam na spójnym charakterze pomieszczenia, zadbajmy o to, aby kolorystyka i motywy na pościeli i narzucie miały swoje odbicie w takich dodatkach, jak np. ramy lustra, plakaty, obrazy czy nawet doniczki kwiatów.

Oprócz kolorystyki/materiału pościeli i narzuty, zwróćmy uwagę również na model prześcieradła. Łóżko będzie prezentować się elegancko, jeśli prześcieradło wykonane będzie z tego samego materiału, co pościel. Szeroki wybór różnorodnych opcji znajdziemy np. na stronie https://nyks.pl/przescieradla/bawelniane. Jeśli zależy nam na szczególnie dekoracyjnym charakterze łoża, zainwestujmy w ozdobny zagłówek lub moskitierę pełniącą funkcję swoistego baldachimu. Pięknym, niewiele kosztującym zagłówkiem może być cienka tkanina (np. firanka) rozwieszona od samego sufitu, wzbogacona finezyjnym oświetleniem (np. cieniutkimi ledowymi żyłkami). Jeśli wybieramy baldachim, warto powstrzymać się od dodatkowych ozdób łóżka – ten element, nawet w swojej podstawowej wersji, ma wystarczająco silny potencjał dekoracyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + osiemnaście =