Profesjonalna broń treningowa – czyli jaka?

Jeśli mamy zamiar wziąć się porządnie za trening bojowy, warto najpierw zaopatrzyć się w porządny sprzęt. Najważniejsza jest oczywiście broń, ta do walki w zwarciu i ta dystansowa. W pierwszym przypadku zdecydowanie warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju noże, a w drugim w karabiny z interesującym nas wyposażeniem, którym może być na przykład kolimator. Celownik ten skutecznie poprawi naszą celność podczas prowadzenia ognia celowanego.

Warta uwagi profesjonalna broń treningowa

Noże do walki wręcz powinny charakteryzować się idealnym wyważeniem, wygodną rękojeścią i długością dostosowaną do naszych potrzeb. Nie mogą być ani za krótkie, bo, chociaż łatwo je dzięki temu ukryć, mogą być nieskuteczne. Nie mogą być też za długie, gdyż staną się wtedy zdecydowanie nieporęczne. W ofercie sklepów znajdują się noże składane i sztywne, niejednokrotnie w zestawie z pochwą. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za sztukę.

Do wyboru jest też mnóstwo broni wszelkiego rodzaju – od broni krótkiej do długich karabinów. Na każdym typie broni idealnie sprawdzi się kolimator. Celownik tego typu występuje obecnie w trzech wersjach. Celownik kolimatorowy nieprzezroczysty, czyli najstarszy, zbudowany jest z korpusu i układu optycznego, który kolimuje wiązkę światła, dając w efekcie plamkę światła. Wymaga nieco wprawy. Kolimator celownik przezroczysty otwarty kieruje wyłącznie światło do oka i daje dużą widoczność, wersja zamknięta wyposażona jest też często w optykę powiększającą obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + szesnaście =