Jakie sporty ekstremalne są polecane dla młodzieży?

W Polsce jest coraz większy dostęp do różnych sportów ekstremalnych. Korzysta z tego również młodzież, która uwielbia dodatkową dawkę adrenaliny. Dzięki licznym obozom i zajęciom dodatkowym po szkole ma szansę przeżyć coś wyjątkowego i niezapomnianego. Które sporty ekstremalne są szczególnie polecane młodzieży? 

Sporty wodne 

Obozy letnie coraz częściej opierają się na sportach wodnych. Przykładem tego jest windsurfing, na który można się zapisać na stronie: https://www.easy-surfcenter.pl/obozy-windsurfingowe. Pływanie na desce z żaglem nie jest wymagające, a może dostarczyć naprawdę masy emocji. To samo w przypadku surfingu i kitesurfingu, gdzie można miejscami odczuć duże wysokości. Spróbować warto również nurkowania, gdzie pod okiem specjalistów można znaleźć się kilkanaście metrów pod wodą. 

Aktywności górskie

Młodzież może spróbować również różnych sportów ekstremalnych w górach. W Polsce dużą popularnością cieszą się skoki narciarskie, na które można zapisać się już od 8 roku życia. Nie jest to jednak sport dla osób z lękiem wysokości. Warto spróbować wspinaczki z zabezpieczeniem, gdzie celem jest wchodzenie na pionową ścianę. Dla odważnych są zjazdy rowerowe po górskich szlakach, gdzie należy pamiętać o kasku na głowę i zabezpieczeniach na łokcie lub kolana. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =