Skoki tandemowe – czym się charakteryzują?

Skoki tandemowe to jedna z najpopularniejszych przygód związanych ze skydivingiem. Wydaje się, że idea latania w powietrzu ze spadochronem jest dla wielu osób bardzo kusząca. Zanim jednak skoczysz powinieneś poznać wszystkie ważne fakty na temat tandem skydivingu!

Czym są skoki tandemowe?

Skoki tandemowe to najpopularniejszy rodzaj skydivingu. W skoku tandemowym dwie osoby skaczą z samolotu z tylko jednym pojemnikiem spadochronowym. Jedna osoba nosi uprząż, która jest połączona z pojemnikiem spadochronowym i jest nazywana pilotem, podczas gdy druga osoba jest nazywana skoczkiem. Pilot kontroluje rozwinięcie czaszy i lądowanie, skoczek musi stosować się do wszystkich instrukcji wydawanych przez pilota.

Skoki tandemowe są bardzo bezpieczne, ponieważ obie osoby są podłączone do jednego spadochronu. Oznacza to, że jeśli coś pójdzie nie tak z jednym spadochronem, drugi będzie dostępny do użycia. Ponadto, jeśli coś pójdzie nie tak podczas swobodnego spadania lub po rozwinięciu głównej czaszy, zawsze możesz polegać na umiejętnościach swojego instruktora, który bezpiecznie sprowadzi Cię na ziemię.

Gdzie mogę się zapisać na taki skok?

Jeśli masz obawy przed samodzielnym wyskoczeniem z samolotu lub chcesz, aby ktoś inny zajął się wszystkimi szczegółami technicznymi, to skoki w tandemie są idealnym rozwiązaniem! Możesz zapisać się na skoki tandemowe Wrocław w każdym centrum skydivingu, ale najlepiej wybrać takie, które ma dobrą reputację i doświadczenie z pierwszymi skoczkami. Instruktorzy wiedzą co robią i upewnią się, że będziesz się świetnie bawić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − trzy =