Wybieramy strój na fitness

Wybór stroju na fitness nie jest trudny, trzeba tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Podjęcie dobrej decyzji zakupowej pozwoli cieszyć się treningami i ograniczy dyskomfort również w czasie regeneracji.

Po pierwsze wygoda i wentylacja

Wygoda to kryterium absolutnie podstawowe. Przy mniej intensywnym treningu nieźle sprawdzą się nawet zwyczajne legginsy.Damska odzież sportowa produkowana jest ze stosunkowo cienkich tkanin syntetycznych. Zdają one egzamin zdecydowanie lepiej niż bawełna, ponieważ znacznie szybciej wysychają, co oznacza, że pot odparowuje, a nie gromadzi się w materiale. 

To z kolei przekłada się na większy komfort termiczny. Zupełnie na marginesie warto też wspomnieć, że w przypadku tkanin sztucznych niższa gramatura nie musi oznaczać, iż jest to odzież na cieplejsze dni – wiele będzie zależało od użytego włókna i sposobu jego wykończenia.  Na nieco wyższym poziomie roztrenowania warto poszukać szortów bezszwowych damskich. Warto też wybrać modele z płaskimi szwami: nie podrażniają one skóry, dzięki czemu sam trening jest bardziej komfortowy i można skupić się na technice wykonywania ćwiczeń, a nie na unikaniu nieprzyjemnego ocierania odzieży o skórę.

Nie musi być drogo

Szczególnie na początku treningowej przygody nie ma sensu kupować najdroższej odzieży do ćwiczeń. Już środkowa półka zapewni wystarczającą wygodę. W najbardziej renomowane marki warto wejść już na naprawdę wysokim poziomie przygotowania, kiedy będzie miał znaczenie i każdy gram wagi, i najnowsze technologie zwiększające funkcjonalność ubioru. Do przyjemnego treningu zwykle jednak potrzeba zdecydowanie mniejszego wkładu finansowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 8 =