Najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń dla obszaru brzucha. Od crunches i sit ups do podnoszenia nóg i kopnięć rowerowych, istnieje mnóstwo ćwiczeń, które celują w konkretne obszary śródbrzusza.

Ale najlepsze ćwiczenia dla twojego abs zależą od twojego obecnego poziomu sprawności i celów. Oto kilka najlepszych ćwiczeń na brzuch, które możesz wykonywać w domu.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch

1. Plank: Plank jest jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń rdzenia, ponieważ angażuje wiele grup mięśniowych jednocześnie. Możesz wykonywać deski na łokciach lub przedramionach, a nawet na palcach, jeśli masz problemy z utrzymaniem równowagi w tej pozycji. Trzymaj go przez 30 sekund na początku, stopniowo zwiększając do 90 sekund, gdy stajesz się silniejszy!

2. Crunches: Crunches to kolejne dobre ćwiczenie rdzenia dla początkujących, ponieważ wymagają niewiele ruchu z innych części ciała i skupiają się głównie na mięśniach brzucha. Podobnie jak w przypadku deski, zacznij od 30 sekund na zestaw i pracuj dalej!

3. Wheel Roller: Wałki do kół to świetny sposób na pracę nad rdzeniem, a także resztą ciała. Potrzebujesz wałka i trochę miejsca. Wałek możesz kupić na stronie https://www.sternhoff.pl/183-akcesoria . Zacznij od leżenia na ziemi z nogami zgiętymi pod kątem 90 stopni i stopami płasko na podłodze. Następnie przetocz się do przodu na jedno ramię, po czym wypchnij się w górę, aż znów staniesz prosto! Jest to zaawansowane ćwiczenie, które wymaga równowagi i koordynacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble, które warto wstawić do nowoczesnej kawalerki
Wiele młodych osób zaczyna życie „na swoim” od wynajęcia małego mieszkania, zwanego kawalerką. Jest to zazwyczaj lokal o powierzchni około […]
Jak wrócić do pełnej sprawności po urazie mięśnia?
Urazy mięśniowe mogą przydarzyć się każdemu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy sportowcami, czy osobami podejmującymi niewiele aktywności. Jedną z częstszych […]
Fulfillment – czym jest i kiedy warto się na to zdecydować?
Fulfillment – czym jest i kiedy warto się na to zdecydować?
Fulfillment polega na przekazaniu obsługi logistycznej zamówień sklepu internetowego w ręce operatora zewnętrznego. Wsparcie powinno być kompleksowe i obejmować też […]