Najlepsze ćwiczenia na brzuch w domu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń dla obszaru brzucha. Od crunches i sit ups do podnoszenia nóg i kopnięć rowerowych, istnieje mnóstwo ćwiczeń, które celują w konkretne obszary śródbrzusza.

Ale najlepsze ćwiczenia dla twojego abs zależą od twojego obecnego poziomu sprawności i celów. Oto kilka najlepszych ćwiczeń na brzuch, które możesz wykonywać w domu.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na brzuch

1. Plank: Plank jest jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń rdzenia, ponieważ angażuje wiele grup mięśniowych jednocześnie. Możesz wykonywać deski na łokciach lub przedramionach, a nawet na palcach, jeśli masz problemy z utrzymaniem równowagi w tej pozycji. Trzymaj go przez 30 sekund na początku, stopniowo zwiększając do 90 sekund, gdy stajesz się silniejszy!

2. Crunches: Crunches to kolejne dobre ćwiczenie rdzenia dla początkujących, ponieważ wymagają niewiele ruchu z innych części ciała i skupiają się głównie na mięśniach brzucha. Podobnie jak w przypadku deski, zacznij od 30 sekund na zestaw i pracuj dalej!

3. Wheel Roller: Wałki do kół to świetny sposób na pracę nad rdzeniem, a także resztą ciała. Potrzebujesz wałka i trochę miejsca. Wałek możesz kupić na stronie https://www.sternhoff.pl/183-akcesoria . Zacznij od leżenia na ziemi z nogami zgiętymi pod kątem 90 stopni i stopami płasko na podłodze. Następnie przetocz się do przodu na jedno ramię, po czym wypchnij się w górę, aż znów staniesz prosto! Jest to zaawansowane ćwiczenie, które wymaga równowagi i koordynacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje prowadnic
Prowadnice to podstawowe części montowane w licznych maszynach, urządzeniach i meblach. Pełnią niezwykle istotną funkcję, ponieważ pozwalają danemu elementowi konstrukcyjnemu […]
Czy skup aut to dobry biznes?
Do wielu osób skup samochodów używanych wydaje się bardzo dobrym biznesem, ale z wypowiedzi wielu przedsiębiorców, którzy zajmują się o […]
Jak ubrać świadka na ślub?
Jak ubrać świadka na ślub?
Wyróżnienie, jakim jest bycie świadkiem w najważniejszym dla pary młodej dniu, to wielka odpowiedzialność. Z reguły oznacza to, że młodzi […]