Na co zwrócić uwagę wybierając lampki rowerowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane oświetlenie rowerowe podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze i jednocześnie wpływa na komfort jazdy. Lampki rowerowe o odpowiedniej mocy, umieszczone zgodnie z przepisami sprawiają, że rowerzysta jest widoczny na jezdni dla innych uczestników ruchu drogowego. Co ważne, oświetlenie wpływa także na widoczność przeszkód oraz obiektów które znajdują się na drodze. Przed zakupem odpowiednich lampek, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę po to, aby wybrać te idealne.

Najważniejsze informacje o oświetleniu rowerowym

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury każda osoba poruszająca się rowerem powinna posiadać zamontowane oświetlenie tylne (w tym co najmniej jedno światło pozycyjne oraz odblaskowe barwy czerwonej), oświetlenie przednie (odznaczające się barwą żółtą selektywną lub białą).

Pierwszym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając lampki rowerowe jest ich moc. Do jazdy w obszarach miejskich, podczas poruszania się po ścieżkach rowerowych wystarczą takie o mocy od 100 do 200 lumenów. Wybierając się w dalsze trasy warto zaopatrzyć się w oświetlenie o większej mocy. Dobrej jakości oświetlenie powinno mieć długi zasięg światła, który bezpośrednio poprawia bezpieczeństwo na drodze. Lampki rowerowe o odpowiednim zasięgu oraz dużej mocy oferuje sklep https://lampki-rowerowe.pl/, w którym znajdują się najwyższej jakości produkty dostępne na każdą kieszeń. Dobrej jakości lampka rowerowa powinna odznaczać się także odpowiednio długim czasem działania oraz prostym i niewymagającym specjalistycznej wiedzy i sprzętu zasilaniem. Warto wybrać pomiędzy zasilaniem z dynama, baterii lub wbudowanego akumulatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy z silnikiem w samochodzie – jak znaleźć usterkę?
Problemy z silnikiem w samochodzie – jak znaleźć usterkę?
Zdarza się, że auto traci moc. Niby jedzie do przodu, ale brakuje mu żwawości. Co może być tego przyczyną? Jeśli […]
Soczewki kontaktowe – co warto o nich wiedzieć?
Soczewki kontaktowe – co warto o nich wiedzieć?
Soczewki kontaktowe to małe kawałki plastiku, z lub bez mocy korekcyjnej, które umieszcza się bezpośrednio na oku. Są one doskonałą […]
Jak wygląda serwis klimatyzacji?
Jak wygląda serwis klimatyzacji?
Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda serwis systemu klimatyzacji, możesz być zaskoczony, wiedząc, że w większości przypadków zakłócenia w pracy są […]