Na co zwrócić uwagę wybierając lampki rowerowe?

Odpowiednio dobrane oświetlenie rowerowe podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze i jednocześnie wpływa na komfort jazdy. Lampki rowerowe o odpowiedniej mocy, umieszczone zgodnie z przepisami sprawiają, że rowerzysta jest widoczny na jezdni dla innych uczestników ruchu drogowego. Co ważne, oświetlenie wpływa także na widoczność przeszkód oraz obiektów które znajdują się na drodze. Przed zakupem odpowiednich lampek, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę po to, aby wybrać te idealne.

Najważniejsze informacje o oświetleniu rowerowym

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury każda osoba poruszająca się rowerem powinna posiadać zamontowane oświetlenie tylne (w tym co najmniej jedno światło pozycyjne oraz odblaskowe barwy czerwonej), oświetlenie przednie (odznaczające się barwą żółtą selektywną lub białą).

Pierwszym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę wybierając lampki rowerowe jest ich moc. Do jazdy w obszarach miejskich, podczas poruszania się po ścieżkach rowerowych wystarczą takie o mocy od 100 do 200 lumenów. Wybierając się w dalsze trasy warto zaopatrzyć się w oświetlenie o większej mocy. Dobrej jakości oświetlenie powinno mieć długi zasięg światła, który bezpośrednio poprawia bezpieczeństwo na drodze. Lampki rowerowe o odpowiednim zasięgu oraz dużej mocy oferuje sklep https://lampki-rowerowe.pl/, w którym znajdują się najwyższej jakości produkty dostępne na każdą kieszeń. Dobrej jakości lampka rowerowa powinna odznaczać się także odpowiednio długim czasem działania oraz prostym i niewymagającym specjalistycznej wiedzy i sprzętu zasilaniem. Warto wybrać pomiędzy zasilaniem z dynama, baterii lub wbudowanego akumulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =