Czemu poświęcone powinny być pierwsze lekcje języka obcego ?

Nauka języka polskiego jako obcego jest dla cudzoziemców nie lada wyzwaniem. Rozbudowana fleksja, trudna wymowa, skomplikowana gramatyka i szerokie słownictwo – język polski bywa trudny dla samych Polaków; nic więc dziwnego, że obcokrajowcy też mają z nim problem. Jednak do Polski przyjeżdża coraz więcej zagranicznych studentów i pracowników, którzy chcą przy okazji nauczyć się języka. Od czego powinni zacząć, by nie zniechęcić się i nabyć umiejętności językowych potrzebnych w podstawowej komunikacji?

Początki nauki

Nauka języka polskiego jako obcego powinna rozpocząć się od prostych słów i zwrotów potrzebnych w codziennej komunikacji, aby cudzoziemiec mógł spokojnie zrobić zakupy, umówić się na wizytę u lekarza czy załatwić sprawę w urzędzie; ostatecznie, aby mógł po prostu poprosić kogoś o pomoc. Naukę najlepiej rozpocząć od scenek rodzajowych, dzięki którym obcokrajowiec uczy się na pamięć podstawowych zwrotów i słówek. Nie trzeba zatem zaczynać nauki języka polskiego od rozbudowanej fleksji, nauki rodzajów, przypadków i czasów. Wystarczy, jeżeli uczeń zapamięta kluczowe w codziennej komunikacji frazy.

Cudzoziemcy po przyjeździe do Polski często poszukują dobrych szkół językowych, w których ofercie znajduje się kurs języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym.

Jedną z takich propozycji można znaleźć na stronie: https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik. Zapisując się do szkoły językowej, obcokrajowiec ma gwarancję odpowiedniego poziomu nauczania z doświadczonymi lektorami. Dzięki temu szybciej pozna podstawy języka i poczuje się w nowej rzeczywistości pewniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − sześć =