Top 5 atrakcji turystycznych w Zakopanem

Zanim wyruszymy na wycieczkę do malowniczego Zakopanego, warto zasięgnąć paru wskazówek, które pomogą odkryć ciekawe miejsca i sprawią, że ta popularna destynacja nabierze kameralnego charakteru. Tatrzańskie miasto słynące z Krupówek jest pełne niespodzianek, które tylko czekają na nasze odkrycie.

Atrakcje turystyczne w Zakopanem

Jeśli jesteśmy miłośnikami spacerów, wyjście na Nosal może być strzałem w dziesiątkę. Niewymagająca trasa z malowniczymi widokami, niegdyś kojarząca się z jedną z najtrudniejszych tras narciarskich, to wciąż popularne miejsce o każdej porze roku. Podobnie jak ze szlakiem turystycznym na Giewont, wybierając się tam, warto skorzystać z alternatywnej drogi prowadzącej przez Dolinę Małej Łąki. Jest to zdecydowanie malownicze, choć bardziej strome podejście. Nie jest łatwo wymienić wszystkich interesujących miejsc. Do Zakopanego najlepiej wybrać się na weekend, aby mieć czas na zwiedzanie, odpoczynek i relaks; mało tego, wybierając jeden z apartamentów w Zakopanem, będziemy mogli upajać się przepięknymi widokami gór.

Zwiedzanie Zakopanego co jeszcze?

Jeśli zaplanowaliśmy naszą wycieczkę na dłużej i piesze wyprawy mamy już za sobą, możemy odwiedzić Muzeum Oscypka, w którym na własne oczy zobaczymy, w jaki sposób wyrabia się ten przysmak. Jeśli jesteśmy miłośnikami muzeów, możemy udać się do Muzeum Tatrzańskiego – jednego z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce.

Nocleg i relaks wybierzmy w jednym z apartamentów, które można obejrzeć na http://apartamentyzakopane.pl/apartamenty/rezydencja-regle, a na koniec, dla uświetnienia zabawy, wybierzmy się na Zjeżdżalnię Grawitacyjną, która czynna jest przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − pięć =