Jak wybrać odpowiednią włóczkę – poradnik dla początkujących dziewiarzy

Fundamentalnym problemem, przed którym staje każda z nas, zaczynając swoją przygodę z dziewiarstwem, jest wybór odpowiedniej włóczki. Kwestia ta jest o tyle trudna, bowiem wybór jest przeogromny. W sklepach dostępne są włóczki we wszystkich możliwych kolorach, o różnej grubości, wykonane z różnorakich materiałów.

Rodzaje dostępnych włóczek

W zależności od pochodzenia przędzy, włóczki dzielimy na naturalne, wyprodukowane z tworzyw sztucznych oraz mieszane. Surowiec do produkcji tych pierwszych pochodzi zarówno od zwierząt, jak i roślin. Najpopularniejsze włóczki wykonane są z owczej wełny, która ma rewelacyjne właściwości cieplne i jest niezwykle trwała. Minusem odzieży z niej zrobionej jest to, że czasem gryzie, dlatego coraz częściej poszukuje się wełny pochodzącej z innych zwierząt np. z alpaki, królika, czy kóz angorskich. Bawełna stanowi doskonały zamiennik dla wełny, a przygotowane z niej ubrania nie ustępują tamtym jakością. Poliester, akryl, poliamid i wiskoza – z nich wytwarza się włóczki, które starają się naśladować wyżej wymieniony materiał, a przy tym są niedrogie. Mieszanki tworzyw sztucznych oraz naturalnych zapewniają wykonanym przez nas robótkom właściwości wełny, oraz niezwykłą wytrzymałość.

Grubość włóczek a druty

Wybierając włóczkę, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na pochodzenie materiału, ale także na jej grubość. W każdym opisie znajdziemy rozmiar drutów lub szydełek, które należy użyć, by otrzymać jak najlepsze efekty. Zasada doboru włóczek jest prosta: im grubsza nitka, tym wymaga grubszych drutów. Cienkie nadają się na wydzierganie skarpet, ze średnich zrobimy czapki i swetry, grube idealnie sprawdzą się na szaliki i grube swetry.

Szukając włóczek, dobrze jest korzystać ze sklepów internetowych, ponieważ znacznie ułatwiają one znalezienie takiej, która będzie dla nas odpowiednia. Godna polecenia jest firma dostępna pod adresem https://kolorowewloczki.pl/. Znajdziemy tam włóczki we wszystkich odcieniach tęczy, wykonane z różnych materiałów, a do tego dobierzemy właściwe druty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 13 =