Jaki serwer najlepiej postawić z myślą o grach multiplayer?

Do gier online serwer musi być stabilny i szybki. Nie ma nic gorszego od popularnych “lagów” w grze, które utrudniają, a czasami wręcz uniemożliwiają rozgrywkę. Nie inaczej omijane są szerokim łukiem miejsca, które co jakiś czas ulegają całkowitej awarii, powodując utratę wszystkich danych. Nie po to gramy w dany tytuł, poświęcając swój cenny czas, aby nasz postęp przepadał bezpowrotnie przez słaby, problematyczny sprzęt. A zatem jaki serwer najlepiej postawić, jeśli myślimy o grach multiplayer?

A może serwer na własnym sprzęcie?

Zwykle pierwszą myślą, jaka nachodzi osobę chcącą stworzyć nowy serwer pod grę multiplayer, jest to, aby dokonać tego, używając swojego własnego sprzętu. O ile myślimy tylko o wspólnej grze ze znajomymi, to taki pomysł może mieć sens. Jednak jeśli chodzi o większą ilość graczy, to może wystąpić tutaj problem. Profesjonalne serwery do gier muszą chodzić całą dobę, a z tym często możemy mieć problem. Znacznie lepiej będzie skorzystać z…

VPS

VPS to najlepsza możliwość, jeśli chodzi o postawienie serwera do gry multiplayer.

Taką opcję znajdziemy między innymi na https://rapiddc.pl/serwery-vps. Mamy tutaj stabilny i mocny sprzęt, który chodzi całą dobę, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się rozgrywką niezależne od pory dnia. Największym plusem posiadania serwera VPS jest to, że możemy nim dowolnie administrować, co często nie jest możliwe, jeśli korzystamy z innych usług. Samo zarządzanie nim jest trochę wymagające, ale jest to jedyny wybór, jeśli chcemy postawić profesjonalny serwer do gry multiplayer, nad którym chcemy w pełni sprawować kontrolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 19 =