Co pasuje do nowoczesnej jadalni?

Pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu i to zarówno sami, jak i z rodziną czy znajomymi – mowa oczywiście o jadalni. Co powinno się w niej znaleźć, by umożliwić komfortowe wykorzystywanie, a jednocześnie zadbać o nowoczesny styl?

Najważniejsze elementy

Współczesne jadalnie często łączą ze sobą funkcjonalność oraz celowy minimalizm. Coraz częściej odchodzi się na przykład od licznych ozdób, takich jak dywany czy oddzielne stoliki z kwiatami oraz ozdobnymi przedmiotami. Dzięki temu powiększa się optycznie przestrzeń, a przy okazji łatwiej jest dbać o czystość. W żadnej jadalni nie może zabraknąć takich przedmiotów jak stół czy modne krzesła.

Stół umieszczony powinien być w centralnej części i często bywa składany, tak by rozkładać go jedynie na większe okazje i nie świecił pustkami na co dzień. Krzesła znajdziemy często w zestawie ze stołem, lecz modnym rozwiązaniem stało się dobieranie krzeseł z obiciem z innego materiału niż drewniany stół, co stanowi swego rodzaju kontrast. Do każdej jadalni pasuje także komoda, najlepiej z przeszkloną szybą, która ukazuje kieliszki lub ozdobną zastawę.

Połączenie z kuchnią

W nowych mieszkaniach coraz częściej stosowane jest połączenie jadalni z kuchnią, a oba pomieszczenia nieformalnie rozdziela z reguły podwyższona szafka z blatem. Rozwiązaniem idealnie pasującym do takiego łącznika będą krzesła hokery. Wyglądają one stylowo i nowocześnie, a przy tym są bardzo funkcjonalne – znajomi mogą na nich usiąść, gdy gospodarz kończy jeszcze przygotowywanie dań w kuchni. W tej okolicy można także umieścić mini-bar, który będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej jadalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 5 =