Cegła jako element ozdoby wnętrz

Domowe aranżacje mogą zagwarantować wysoki komfort wypoczynku oraz funkcjonalną przestrzeń do pracy. Wybór produktów aranżacyjnych jest ogromny i dzięki temu użytkownicy mogą wybrać te najbardziej optymalne warianty. W nowoczesnych pomieszczeniach mile widziane są wygodne elementy wyposażenia, które jednocześnie gwarantują udany efekt wizualny. Podczas domowych metamorfoz warto mieć na uwadze profesjonalne wykończenie ścian i podłóg. 

Oryginalne sposoby na wykończenie ścian

Nowatorskie projekty aranżacyjne często nawiązują do natury. Świetnym przykładem jest chociażby wykorzystanie kamienia czy litego drewna – w różnych elementach wyposażenia. Dużą popularność zyskały też motywy ceglane, które rewelacyjnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Stara cegła może być doskonałym pomysłem na wyeksponowanie jednej ze ścian w salonie lub w przedpokoju lub zaakcentowanie zabudowy kominkowej.

Inspiracje z cegłą w roli głównej zawsze wzbudzają zainteresowanie. Do ozdoby wnętrz wykorzystywane są wyroby gipsowe w różnych kolorach i formach. Dużą popularność zyskały białe płytki ceglane, które pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Czerwona cegła natomiast wykorzystywana jest nie tylko w domach, ale też różnych obiektach użyteczności publicznej, np. w hotelach lub restauracjach. Dla uzyskania nieszablonowego efektu można też sięgnąć po cegły w odcieniach szarości – takie rozwiązanie sprawdza się fenomenalnie w designerskiej przestrzeni oraz w pomieszczeniach nawiązujących do stylu loftowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 11 =