Termomodernizacja budynku to najprostszy sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania w sezonie zimowym. Prawidłowo przeprowadzona inwestycja zwraca się już po kilku latach, dlatego warto podjąć się jej realizacji. Do ocieplania murów stosuje się różnego rodzaju materiały. Dużą popularnością cieszy się m.in. wełna mineralna. Produkt ten charakteryzuje się dobrą izolacyjnością cieplną oraz akustyczną. Jej zaletą jest również niepalność. W sprzedaży dostępna jest zarówno wełna skalna, jak i szklana. Przy produkcji tej pierwszej wykorzystuje się bazalt, dolomit lub kruszywo wapienne. Wełną szklaną wytwarza się ze stłuczki szklanej oraz piasku kwarcowego. Zarówno jeden, jak i drugi produkt wykazuje podobne właściwości termoizolacyjne.
Do termomodernizacji budynku wykorzystać można także spieniony polistyren nazywany powszechnie styropianem. Płyty styropianowe charakteryzują się dobrą izolacyjnością termiczną. Ich zaletą jest również łatwość montażu. Przycinanie płyt nie nastręcza żadnych trudności, a do ich przytwierdzania używa się trwałego kleju. W zależności od preferencji oraz potrzeb do ocieplania można wykorzystać styropian biały lub grafitowy. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się pianka poliuretanowa.
Termomodernizacja pianką pur ma wiele zalet. Dzięki zastosowaniu natryskowej metody nakładania praca przebiega szybko, a powstała warstwa izolacyjna jest szczelna i pozbawiona mostków termicznych. W poszukiwaniu szczegółowych informacji na temat termomodernizacji budynków warto zajrzeć na stronę https://cels.pl/ocieplanie-piana/termomodernizacja/. Dzięki niej inwestor może dowiedzieć się, jakie są zalety ocieplania budynków i jakich błędów należy się wystrzegać.