W jakim celu wykorzystuje się osuszacze?

Osuszacze to nowoczesne urządzenia zasilane prądem, które są wykorzystywane głównie do wychwytywania oraz eliminowania nadmiaru wody zgromadzonej w powietrzu. Dzięki nim wilgotność w danym miejscu jest utrzymana na optymalnym poziomie, co zapobiega rozwijaniu się szkodliwych dla zdrowia i nieprzyjemnie pachnących grzybów czy pleśni. W kategorii omawianych sprzętów wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje – ziębnicze i adsorpcyjne. W sprzedaży wysokiej klasy osuszaczy będzie można skierować się do odpowiedniej firmy np. z Wilkowa takiej jak https://czemar.pl/pl/18-osuszacze.

Szeroka funkcjonalność to duża zaleta

Osuszacze stosuje się powszechnie m.in. w magazynach, warsztatach, dużych pralniach, na placach budowy, w zakładach przemysłowych (np. chemicznych, farmaceutycznych), na basenach, w browarach, muzeach, archiwach, a także domach prywatnych. Ich podstawowe zadanie polega na utrzymywaniu pożądanej wilgotności powietrza – wskutek skraplania pary albo wchłaniania wody przez specjalny adsorbent o higroskopijnej strukturze. Wielu modeli używa się też do zapewniania konkretnej ilości suchego powietrza, np. w celu szybkiego osuszenia dopiero co wytworzonych wyrobów przemysłowych. Oto pozostałe istotne funkcje osuszaczy:

– odbieranie stałych zysków wilgoci (jest to niezbędne choćby na wszelkiego rodzaju basenach),

– utrzymywanie niskiego punktu tzw. rosy (stacje uzdatniania wody),

– zagwarantowanie sprawnego działania maszynom i urządzeniom zasilanym sprężonym powietrzem (łącznie z zapobieganiem korozji elementów konstrukcyjnych),

– przyspieszanie procesu pokrywania wybranego przedmiotu powłoką lakierniczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + 6 =