Eko wesele – jak je zorganizować?

Ekologiczny styl życia jest obecnie niezwykle modny i przenosi się na różne dziedziny funkcjonowania człowieka. Jedną z nich jest sposób organizowania wesel. Coraz więcej par młodych jest bowiem świadomych konieczności dbania o środowisko naturalne i decyduje się na wprowadzenie konkretnych rozwiązań eko podczas uroczystości. Doskonałym przykładem są choćby winietki ślubne z imionami gości, wykonane z biodegradowalnego papieru lnianego i pomalowane farbami akrylowymi. 

Kilka przydatnych wskazówek

Wesele w stylu eko powinno być zorganizowane w sali znajdującej się jak najbliżej kościoła albo urzędu, ponieważ pozwoli to zaproszonym gościom udać się na miejsce zabawy pieszo, a nie za pomocą samochodu wydzielającego do atmosfery szkodliwe spaliny. Alternatywnym miejscem może być również plener – zwłaszcza przydomowy ogród albo łąka. Jeśli chodzi o motyw przewodni imprezy, to warto w szczególności postawić na swojski styl rustykalny, boho albo vintage. Menu musi się składać głównie z prostych dań przygotowanych z lokalnych produktów, które zostały przywiezione przez sprawdzonych dostawców. Jest to bowiem gwarancja dobrego smaku i oszczędności w zakresie transportu. Z kolei kwiaty służące za dekorację powinny pochodzić z ekologicznych hodowli, ewentualnie z własnego ogródka. 

Inne polecane rozwiązania to:

– zaproszenia ślubne – wykonane z materiałów pozyskanych w procesie recyklingu; znajdziemy je na https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/ekologiczne/

– napoje – najlepiej domowej roboty, rozlane do szklanych butelek i naczyń

– dekoracja stołu – składająca się z jutowych obrusów, lnianych bieżników i naturalnych kwiatów

– suknia panny młodej uszyta z jedwabiu albo lnu 

– obrączki – po dziadkach lub przetopione ze starej, nieużywanej biżuterii

– ozdoby ścienne – papierowe oraz drewniane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =