Jak stworzyć w domu plac zabaw dla swojego kota?

Czy w Twoim domu właśnie pojawił się kot? A może masz już dość obdrapanej kanapy? Zastanawiasz się, jak rozładować ten futrzasty kłębek energii raz po raz przetaczający się po meblach? W tym wpisie znajdziesz podpowiedź, co zrobić, żeby i kotu, i Tobie, żyło się lepiej.

Jaki jest kot, każdy widzi – ale czy na pewno?

W świecie panuje przekonanie, że małe koty są bardzo aktywne. To prawda. Ale czy prawdą jest stwierdzenie, że dorosłe koty wraz z wiekiem przestają być aktywne? Niestety nie. Często zapominamy, że nawet jeśli kot spędza większość dnia zwinięty w kłębek, to te krótkie okresy jego aktywności przeznaczone powinny być na polowanie i jedzenie. Dlatego nawet całkiem dorosłe koty chętnie będą się bawić, wspinać i ganiać. W skrócie – będą biegać po całym mieszkaniu, jeśli nie damy im innej możliwości.

Co może pomóc rozbrykanemu kotu?

Jak zapobiec szalonym gonitwom po stole w kuchni? Do niezbędnika domowego kociarza warto dołożyć wędki dla kotów, piłeczki z dzwoneczkami, czy choćby papierowe kulki, za którymi większość kotów uwielbia biegać. Pomogą one zmęczyć pupila. Z pomocą mogą nam przyjść również specjalne kocie półki, jak chociażby te: https://verticat.pl/produkt/zestaw-polek-eko/.Wiele firm ma takie cuda w swojej ofercie. Producenci, nie dość, że biorą pod uwagę kocie potrzeby, to jeszcze zapewniają takim półkom wygląd, który wpasowuje się w różne gusta. Proste konstrukcje na ścianie, sprawią, że kot będzie miał więcej miejsca do szaleństw, a nasze meble nie będą narażone na zniszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + 16 =