Majówka na nartach – gdzie pojechać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Początek maja jest doskonałą okazją na kilka dni odpoczynku i choć jest to już okres raczej po sezonie narciarskim, to entuzjaści zimowego szaleństwa wciąż znajdą miejsce dla siebie. Gdzie można się udać by cieszyć się nartami także na przełomie kwietnia i maja?

Kierunek – Alpy

Niektóre rejony nie mają już w tym okresie czynnych ośrodków i wyciągów, lecz chętnie obierany jest w okresie majowym kurs na Alpy. We włoskim Livigno narty będą w tym okresie czystą przyjemnością i jest to jeden z ulubionych kierunków alpejskich jeśli chodzi o Polaków.

Bardzo urokliwe miejsca na wyjazd w tym okresie odnajdziemy także we Francji, czego przykładem może być choćby kurort Isola. Można skorzystać z wyjazdu organizowanego w to malownicze miejsce, o czym można przeczytać na https://www.winterevent.pl/narty-francja/isola-2000.

Oprócz tego wśród naszych rodaków popularnym kierunkiem jest Austria, gdzie znajdują się lodowce czynne nawet przez cały rok. Rzadziej decydujemy się na wypad do Szwajcarii, lecz także tamtejszy Zermatt gwarantuje śnieg i jest otwarty przez 365 dni w roku.

O czym pamiętać na wyjazdach pod koniec sezonu?

Jazda na nartach w tym okresie wiąże się z dodatkowym urokiem słońca i przyjemnych temperatur, lecz warto mieć na uwadze, że wiążą się z tym jednocześnie pewne ograniczenia. Promienie słoneczne i panujące ciepło sprawiają, że po kilku godzinach śnieg na stokach robi się mokry i mało komfortowy do jazdy.

Dlatego decydując się na narty w tym okresie, lepiej wstawać rano i właśnie wtedy rozpoczynać zjazdy. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się stokami przez kilka godzin, a czas na odpoczynek nadejdzie dopiero po południu, gdy warunki będą już gorsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Organizacja wyprawy w góry – najważniejsze elementy przygotowań
Polskie góry od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem turystów oraz podróżników. Tatry, Bieszczady czy może Góry Świętokrzyskie? […]
Czym jest kondensator ceramiczny?
Czym jest kondensator ceramiczny?
Kondensator to komponent elektronicznego układu, charakteryzujący się zdolnością do gromadzenia ładunków elektrycznych. Współczesne modele tych urządzeń są niezwykle małe i […]
Jakie kosmetyczne zabiegi odmładzające są popularne wśród mężczyzn?
Atrakcyjny i młody wygląd oraz zadbana, promienna skóra przestają być już wyłącznie domeną płci pięknej. Także mężczyźni coraz chętniej wkraczają […]