Giętarki do rur – jakie mają zalety?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gięcie rur jest bardzo ważnym elementem branży hydraulicznej. Jest to jedna z najpopularniejszych metod wykorzystywanych do tworzenia zagięć i łuków w rurach do różnych celów. Stosuje się ją również do łączenia rur ze sobą i sprawiania, że pasują one do konkretnych przestrzeni lub kątów. Można to zrobić za pomocą różnych typów giętarek do rur, które są dostępne na rynku dzisiaj.

Oto tylko kilka z nich:

Szybkość 

Giętarki do rur mogą zgiąć rurę szybciej niż można by to zrobić ręcznie bez żadnych specjalnych umiejętności lub szkolenia. Ustawienie maszyny, jej prawidłowe wyregulowanie i użycie zajmuje mniej czasu niż zrobienie tego wszystkiego ręcznie bez żadnych specjalnych narzędzi.

Dokładność 

Giętarki do rur mogą być dostosowane do zapewnienia precyzyjnych zgięć za każdym razem, gdy ich używasz, ponieważ są one wykonane specjalnie do tego celu. Gięcie ręczne jest trudniejsze, ponieważ nie ma sposobu, aby zmierzyć, jak daleko od zgięcia jest od idealnie prostego, chyba że masz jakieś narzędzie pomiarowe lub przyrząd do gięcia.

Spójność 

Jeśli wykonujesz kilka zgięć w bliskiej odległości (na przykład podczas instalacji grzejnika), posiadanie spójnych kątów ułatwi Ci łączenie ich razem.

Istnieje wiele różnych rodzajów giętarek do rur dostępnych obecnie na rynku, w tym:

Giętarki obsługiwane ręcznie

Ten typ giętarki wykorzystuje system dźwigni do wywierania nacisku na rurę, która zgina ją do kształtu. Chociaż są one skuteczne, mogą być trudne w użyciu, jeśli twoje ręce nie są wystarczająco silne lub jeśli próbujesz zginać grubościenne rury.

Giętarki elektryczne 

Te narzędzia są zasilane elektrycznie i wykorzystują hydraulikę lub systemy pneumatyczne do wywierania nacisku na koniec rury. Narzędzia te są zazwyczaj bardziej dokładne niż modele obsługiwane ręcznie, ale mogą wymagać większej mocy z punktu zasilania elektrycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego tak ważne jest doradztwo biznesowe w prowadzeniu kampanii AdWords
Każda rozwijająca się firma dochodzi w pewnym momencie do punktu, w którym konieczne staje się inwestowanie w działania promocyjne. Wówczas […]
Za pomocą jakiego kominka można ogrzewać przestrzeń swojego domu?
Za pomocą jakiego kominka można ogrzewać przestrzeń swojego domu?
Kominek, niezależnie od tego, czy jest to model gazowy czy elektryczny, jest jednym z najlepszych sposobów na ogrzanie domu. Kominek […]
Co dzieje się z zarejestrowanym dłużnikiem – opis działań windykacyjnych
Co dzieje się z zarejestrowanym dłużnikiem – opis działań windykacyjnych
Kiedy nazwisko trafia do rejestru dłużników, których mamy w naszym kraju kilka, zazwyczaj nie jest to koniec działań związanych z […]