Jak kupować prześcieradło

Prześcieradło jest jedną równie ważne, jak reszta pościeli. Wybierając odpowiednie zwróćmy uwagę przede wszystkim na rozmiar oraz materiał, z jakiego jest zrobiony. To, że jeden zachwala satynę w swoim łóżku, nie musi oznaczać, że i dla nas taki wybór będzie najlepszy. Wszystko zależy od nas. W końcu w sypialni powinniśmy się zrelaksować i naładować nasze akumulatory na dzień kolejny. Zatem wygoda i dobre samopoczucie w łóżku powinniśmy postawić na pierwszym miejscu.

Prześcieradło z jerseyu

Prześcieradło z jerseyu jest przede wszystkim miękkie i przyjemne w dotyku. W przeciwieństwie do frotte, ten rodzaj tkaniny lepiej przepuszcza powietrze. Na dodatek jest cienki, a mimo to jest trwały. Te osoby, które nie lubią prasować, będą zadowolone z jersey, ponieważ wszelkie zagniecenia znikną po rozłożeniu prześcieradła na łóżku.

Prześcieradła flanelowe

Prześcieradła z flaneli, podobnie jak inne rodzaje, możemy kupić w różnych rozmiarach – od małych po 200×220. Są miękkie w dotyku, ale ich gramatura jest wyższa niż w jersey, co można wyczuć w dotyku. Flanela, to nic innego jak rodzaj bawełny, który posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Są mało podatne na uszkodzenia mechaniczne. Taki materiał nie jest dobrym pomysłem w okresie letnim. Za to świetnie sprawdzają się w chłodniejsze, jesienne i zimowe noce. Zwolennikami flaneli często okazują się ludzie starsi. Dzieje się tak dlatego, ponieważ człowiek w podeszłym wieku ma nieco obniżoną temperaturę ciała.

Prześcieradło to coś, czego każdy z nas używa na co dzień, dlatego wybór powinien być uwarunkowany osobistymi upodobaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =