Jak umeblować małe mieszkanie?

Urządzenie małego mieszkania często staje się problemem dla jego właścicieli. Odpowiednie umeblowanie niewielkiej przestrzeni, kiedy liczy się każdy metr kwadratowy może spędzać sen z powiek mieszkańcom. W jaki sposób, należy więc urządzić małe pomieszczenie, aby było zarazem wygodne i funkcjonalne?

Jasne kolory kluczem do sukcesu

Wybierając kolorystykę do małego mieszkania warto zdecydować się na jasne, pastelowe kolory. Architekci wnętrz niejednokrotnie podkreślali, że spokojne, stonowane barwy pozwalają na umiejętne zakamuflowanie rzeczywistego metrażu pomieszczenia. Z kolei kolorowe, intensywne kolory sprawdzą się jako dodatki wnętrza. Wyraziste akcenty podkreślą charakter mieszkania i wprowadzą nieco ożywienia. Ważny jest również odpowiedni wybór oświetlenia. Zainstalowanie punktowych lamp halogenowych czy zestawów diodowych we wnękach ścian pomoże optycznie powiększyć daną przestrzeń. Jednym z popularniejszych zabiegów, stosowanych przy małych mieszkaniach jest połączenie salonu z aneksem kuchennym. Poprzez aranżację takiej strefy, wnętrze staje się bardziej przestronne.

Meble na wymiar najlepszym rozwiązaniem

W małym mieszkaniu, każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Warto więc pomyśleć o zaprojektowaniu mebli na wymiar. Na rynku jest wiele profesjonalnych firm, które zajmują się produkcją mebli na życzenie. Trikiem, który również spowoduje, że pomieszczenie nieco się wydłuży jest ustawienie obok siebie mebli o podobnej lub jednakowej wysokości. Można też zawiesić w jednej linii zdjęcia albo obrazy. Taka czynność, pomoże podkreślić ład i kompozycję wystroju mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście + siedemnaście =