Jak zaaranżować kuchnię w kompleksowym wymiarze?

Kuchnia to pomieszczenie, które musi być urządzone praktycznie. Wiele osób stawia w pierwszej kolejności na drewniane blaty albo pasujące do siebie kolorystycznie dywaniki, ale nie tędy droga. Okazuje się, że aranżację kuchni należy zacząć od zaprojektowania trójkąta roboczego. W jego praktycznym rozłożeniu bardzo pomocna może okazać się wyspa kuchenna wolnostojąca.

Trójkąt roboczy dla każdego rozmiaru kuchni

Trójkąt roboczy to rozłożenie lodówki, zlewu i kuchenki w taki sposób, aby każde z tych sprzętów stało się wierzchołkiem umownego trójkąta. Chodzi w tym o to, żeby lodówka nigdy nie znalazła się bezpośrednio przy kuchence, a zlew był mniej więcej równo pomiędzy nimi. Jeśli rozmiar kuchni nie pozwala na zastosowanie takiego rozwiązania, układając meble bezpośrednio pod ścianą, w praktycznym rozmieszczeniu sprzętów pomoże wyspa kuchenna wolnostojąca. Można zamontować na niej kuchenkę, dzięki czemu nie będzie miała ona bezpośredniego kontaktu z lodówką ani zlewem. Po przeciwnej stronie, na przykład pod ścianą, można umieścić w równych odległościach od niej pozostałe sprzęty. W taki sposób kuchnia stanie się maksymalnie funkcjonalna.

Warto pamiętać też o tym, że obok każdego z wyżej wymienionych sprzętów powinien być wolny blat. Dzięki temu zawsze będzie można odłożyć coś, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jeśli w kuchni brakuje miejsca pod ścianą, wyspa pomoże i tym razem. Na jej blacie można umieścić wszystko, co będzie potrzebne do gotowania i łatwo się do niej dostać z każdego miejsca w kuchni, bez konieczności przechodzenia przez całą jej długość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 7 =