Jakie rodzaje pracy są dostępne dla Ukraińców na polskim rynku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje szereg zawodów, w których Ukraińcy są poszukiwani na polskim rynku. W szczególności wysoko oceniani przez pracodawców są ukraińscy lekarze, programiści IT oraz inżynierowie.

Lekarze

Dziedzina medyczna jest jedną z najbardziej popularnych dziedzin, w których pracują Ukraińcy w Polsce. Ponad 80% lekarzy zatrudnionych w Polsce przyjechało z Ukrainy. Większość z nich pracuje w prywatnych klinikach, szpitalach i domach opieki.

Programiści IT

Ukraińscy specjaliści IT są również bardzo poszukiwani na polskim rynku. Często mogą oni znaleźć pracę bez konieczności przechodzenia przez formalny proces rekrutacji czy rozmowy z pracodawcą.

Inżynierowie

Do najpopularniejszych zawodów wśród Ukraińców pracujących w Polsce należą: elektrycy, spawacze, mechanicy i budowlańcy. Większość z tych specjalistów rozpoczęła swoją drogę w kraju jako praktykanci lub uczniowie w szkołach zawodowych. Po ukończeniu nauki przenieśli się do Polski, gdzie znaleźli intratne możliwości zatrudnienia w różnych sektorach, w tym w budownictwie i przemyśle wytwórczym, a także w rolnictwie.

Budowlańcy

Pracownicy budowlani to kolejny popularny rodzaj ukraińskich pracowników migrujących w Polsce. Boom budowlany w kraju stworzył zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, a wielu Ukraińców znalazło zatrudnienie w tym sektorze. Według statystyk polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, obecnie ponad 1 milion Ukraińców pracuje w Polsce jako pracownicy budowlani lub hydraulicy.

Wielu Ukraińców może szukać ofert pracy chociażby na stronie http://www.laxowork.pl/znajdz-oferte-pracy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przekonać dziecko do noszenia okularów?
Jak przekonać dziecko do noszenia okularów?
Nawet po rutynowym badaniu u okulisty, może okazać się, że dziecko potrzebuje okularów. Taka sytuacja to wielka zmiana. Pojawiają się […]
Najczęściej używane rodzaje rolet
Najczęściej używane rodzaje rolet
Rolety okienne to bardzo ważny element, który powinien znaleźć się w każdym domu. Osłony zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, a […]
Nowoczesne meble do niewielkich wnętrz
Nowoczesne meble do niewielkich wnętrz
Niewielki metraż mieszkania bywa szczególnie kłopotliwy wówczas, gdy przychodzi do jego aranżacji. W małych pokojach trudno pomieścić wymarzone sprzęty, dlatego […]