Jakie rodzaje pracy są dostępne dla Ukraińców na polskim rynku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje szereg zawodów, w których Ukraińcy są poszukiwani na polskim rynku. W szczególności wysoko oceniani przez pracodawców są ukraińscy lekarze, programiści IT oraz inżynierowie.

Lekarze

Dziedzina medyczna jest jedną z najbardziej popularnych dziedzin, w których pracują Ukraińcy w Polsce. Ponad 80% lekarzy zatrudnionych w Polsce przyjechało z Ukrainy. Większość z nich pracuje w prywatnych klinikach, szpitalach i domach opieki.

Programiści IT

Ukraińscy specjaliści IT są również bardzo poszukiwani na polskim rynku. Często mogą oni znaleźć pracę bez konieczności przechodzenia przez formalny proces rekrutacji czy rozmowy z pracodawcą.

Inżynierowie

Do najpopularniejszych zawodów wśród Ukraińców pracujących w Polsce należą: elektrycy, spawacze, mechanicy i budowlańcy. Większość z tych specjalistów rozpoczęła swoją drogę w kraju jako praktykanci lub uczniowie w szkołach zawodowych. Po ukończeniu nauki przenieśli się do Polski, gdzie znaleźli intratne możliwości zatrudnienia w różnych sektorach, w tym w budownictwie i przemyśle wytwórczym, a także w rolnictwie.

Budowlańcy

Pracownicy budowlani to kolejny popularny rodzaj ukraińskich pracowników migrujących w Polsce. Boom budowlany w kraju stworzył zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, a wielu Ukraińców znalazło zatrudnienie w tym sektorze. Według statystyk polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, obecnie ponad 1 milion Ukraińców pracuje w Polsce jako pracownicy budowlani lub hydraulicy.

Wielu Ukraińców może szukać ofert pracy chociażby na stronie http://www.laxowork.pl/znajdz-oferte-pracy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety poduszek wypychanych pierzem
Zalety poduszek wypychanych pierzem
Tempo dzisiejszego życia jest niezwykle szybkie. Sprawia to, że dbanie o właściwej jakości sen jest niezwykle istotnym aspektem. Za to […]
Jaką lampkę biurową wybrać?
Osoby pracujące przy komputerze lub z dokumentami papierowymi powinny koniecznie zapewnić sobie odpowiednie źródło światła. Doskonale w tej roli sprawdzi […]
Czym się kierować przy wyborze tłumiku do samochodu?
Tłumik to niezwykle istotna część każdego samochodu osobowego. Wynika to z faktu, że tłumi nieprzyjemny hałas wydobywający się z silnika, […]