Jakie są poszczególne części centralnego systemu klimatyzacji i jak one ze sobą współpracują?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Centralny system klimatyzacji jest skomplikowanym urządzeniem, ale składa się z kilku różnych części, które współpracują ze sobą, aby zapewnić komfort w Twoim domu. Oto podział na to, co robi każda część:

Sprężarka

Sprężarka jest sercem systemu i pompuje czynnik do klimatyzacji przez resztę systemu, aby schłodzić dom. W sprężarce znajduje się również olej, który smaruje ruchome części wewnątrz niej i zapobiega ich przegrzaniu. Należy sprawdzać sprężarkę co roku, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Jeśli zauważysz wycieki oleju lub oznaki zużycia, skontaktuj się z profesjonalistą w celu dokonania naprawy.

Skraplacz

Skraplacz jest tym, co sprawia, że cała ta rzecz działa. Odbiera on ciepło z wnętrza domu i wysyła je na zewnątrz przez wąż lub rurę wydechową. Istnieją dwa rodzaje skraplaczy – jeden wykorzystuje wodę do schłodzenia czynnika chłodniczego, a drugi wykorzystuje freon zamiast wody, ponieważ jest bardziej wydajny.

Osuszacz

Osuszacz wyprowadza wilgoć z przepływającego przez niego powietrza, dzięki czemu powietrze opuszczające jednostkę AC będzie wystarczająco suche, aby użyć go w domu. Niektóre systemy wykorzystują wieżę chłodniczą zamiast osuszacza w celu uzyskania dodatkowej wydajności.

Wężownica parownika/wężownica chłodząca

To tutaj znajduje się czynnik chłodniczy krążący podczas normalnej pracy systemu, odparowujący podczas przechodzenia przez zimne powierzchnie (takie jak te w przewodach wentylacyjnych). Proces ten obniża temperatura powietrza i powoduje jego ochłodzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zostać zapamiętanym przez klienta?
Jak zostać zapamiętanym przez klienta?
Dziś ludzie są otoczeni wszelkiego rodzaju reklamami, których treści jednak najczęściej zapominają już po kilku minutach od obejrzenia. W takiej […]
Albumy ze zdjęciami – czy wciąż są popularne?
Albumy ze zdjęciami – czy wciąż są popularne?
Wiele osób pamięta czasy, w których zdjęcia przechowywało się w kartonowym pudełku. Był to ten okres, kiedy do aparatu fotograficznego […]
Malowanie po numerkach – rozrywka nie tylko dla dzieci
Malowanie po numerkach – rozrywka nie tylko dla dzieci
Malowanie obrazków po numerkach jest świetną rozrywką dla całej rodziny. To nie tylko dobra zabawa, która daje ogromną frajdę, ale […]