Jakie szafki powinno się mieć w kuchni?

Meble kuchenne kupujemy zazwyczaj na długie lata, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na ich wybór. Dotyczy to w szczególności szafek, które powinny być idealnie dostosowane pod względem rozmiaru do wielkości wnętrza, ergonomiczne i wykonane z wytrzymałych materiałów. Bardzo duże znaczenie ma też komfort otwierania drzwiczek. Mnóstwo funkcjonalnych modeli posiada w swojej ofercie salon meblowy zlokalizowany w Płocku, którego adres można znaleźć na https://www.emkameble.pl/salon/plock/.

Nowoczesne rozwiązania są najlepsze 

Wybierając szafki do kuchni, zwracajmy szczególną uwagę na ich funkcjonalność. Zaleca się wybieranie innowacyjnych konstrukcji z uchylnymi drzwiczkami, otwieranymi w oparciu o mechanizm podnośnikowy, ponieważ gwarantują optymalny komfort użytkowania. Są to jednak produkty dosyć drogie i nie wszyscy mogą sobie pozwoli na ich zakup. Ekonomiczną alternatywę stanowią modele z drzwiczkami skrzydłowymi, zamontowanymi na tradycyjnych zawiasach. Warte zainteresowania są ponadto wersje żaluzjowe, wyróżniające się oryginalną fakturą, kolorystyką oraz materiałem wykonania (stal lub egzotyczne drewno).

Przypominają one nieco meble kolonialne i posiadają specyficzny, regulowany system otwierania, umożliwiający swobodne eksponowanie różnych ozdobnych przedmiotów. Inne godne polecenia szafki to modele bezuchwytowe, które otwierają się samoczynnie po naciśnięciu w wyznaczonym miejscu. Jeśli interesują nas wymienione powyżej meble kuchenne Kutno to miasto, w którym znajduje się salon meblowy mający je w swoim bogatym asortymencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 5 =