Jakiego typu plecak wybrać do biegania w triathlonie?

Triathlon to zawody specyficzne, bardzo wymagające. Dlatego decydując się na start, pamiętać należy, aby zabrać ze sobą odpowiednie wyposażenie. Jednak aby wszystkie potrzebne rzeczy można było ze sobą zabrać, potrzebny będzie plecak. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Warto więc wiedzieć czym się kierować przy jego wyborze.

Pojemność plecaka

Wybór odpowiedniego plecaka nie jest wcale tak łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Jednym z czynników, jakie należy brać pod uwagę, jest pojemność. Plecak do biegania dobrany powinien być pod kątem dystansu, jaki będzie trzeba przebiec. Im dłuższy bieg tym więcej różnego rodzaju akcesoriów będzie trzeba ze sobą zabrać. Dlatego właśnie przed zakupem plecaka należy dokładnie przemyśleć, co chce się do niego spakować. Jeśli będzie to już wiadome, wówczas jasne stanie się, jak duży plecak będzie nam potrzeby.

Dodatkowe kieszenie

Warto także zadbać o to, aby plecak wyposażony był przynajmniej w kilka dodatkowych kieszeni. Przydadzą się do włożenia do nich kilku niewielkich, ale często wykorzystywanych akcesoriów. Ważne jest to, aby biegacz miał do nich łatwy i szybki dostęp, aby nie trzeba było specjalnie zdejmować go, rozpinać pleckach i ich szukać. Oczywiście szykując się na triathlon, nie można zapomnieć także o innych elementach niż plecak. Ważny jest także dobór odpowiedniego stroju. Co ważne, w przypadku triathlonu mowa tu o stroju do biegania, pływania oraz jazdy na rowerze.

Z różnymi rodzajami strojów można zapoznać się na stronie https://www.runshop.pl/stroje-triathlonowe-do-startu,c134.html. Wybierając plecak, pamiętać należy, aby każdy z tych strojów bez problemu się w nim pomieścił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + dwa =