Jedzenie warzyw – jakie ma korzyści zdrowotne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas wie, jak ważne jest jedzenie warzyw. Dostarczają nam niezbędnych witamin i minerałów, pomagają nam czuć się pełnymi i mogą być nawet świetnym źródłem błonnika. Istnieje jednak wiele innych korzyści zdrowotnych, które płyną z jedzenia warzyw. Oto kilka z nich, które są najbardziej powszechne:

Niższe ryzyko chorób serca

Warzywa zawierają wysoki poziom potasu, który pomaga obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko udaru i ataku serca. Dzieje się tak dlatego, że potas pomaga zrównoważyć poziom sodu w organizmie i zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Zmniejszone ryzyko zachorowania na raka

Warzywa takie jak brokuły i kapusta zawierają wysoki poziom sulforafanu, który jak stwierdzono, chroni przed rakiem poprzez spowolnienie wzrostu guza. Związek ten jest również znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, które pomagają zmniejszyć obrzęk w organizmie i zmniejszyć ból spowodowany urazem lub chorobą.

Niższe ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera

Jedzenie dużej ilości zielonych warzyw liściastych może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju demencji lub choroby Alzheimera w późniejszym okresie życia. Dzieje się tak, ponieważ te pokarmy zawierają duże ilości witaminy E – witaminy przeciwutleniającej, która chroni komórki mózgowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, które gromadzą się podczas starzenia.

Jeśli chcesz jeść dużą ilość warzyw, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: http://www.warzywa-gacek.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy kierowcy zawodowi muszą się regularnie badać?
Czy kierowcy zawodowi muszą się regularnie badać?
Regularne badania zawodowych kierowców są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Wynika to między innymi z tego, że osoby te […]
Panna młoda powinna błyszczeć – słowo o biżuterii ślubnej, która przyda blasku uroczystości
Panna młoda powinna błyszczeć – słowo o biżuterii ślubnej, która przyda blasku uroczystości
Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej pary. Zakochani zawsze starają się prezentować olśniewająco, co dotyczy zwłaszcza kobiet. Mówi się, […]
Zalety kanapy narożnej
Zalety kanapy narożnej
Zastanawiając się nad zakupem kanapy narożnej, warto zwrócić uwagę na zalety jakie są przez nią oferowane. Po pierwsze, dzięki temu, […]