Układanie klocków – dlaczego warto zachęcić dziecko do tego typu zabawy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki do układania to idealna zabawka dla Twojego dziecka. Są one nie tylko zabawne, ale również pomagają rozwijać drobne umiejętności motoryczne i poznawcze Twojego dziecka.

Rozwój umiejętności motorycznych i poznawczych u dziecka

Drobne umiejętności motoryczne są wykorzystywane podczas wykonywania przez dziecko takich czynności jak zapinanie guzików koszuli, przekręcanie klucza czy pisanie swojego imienia. Można je poprawić grając w gry polegające na układaniu klocków w kolejności według koloru lub kształtu. Te działania pomogą poprawić ich drobne umiejętności motoryczne, a także ich umiejętności poznawcze, ponieważ będą uczyć się o kolorach i kształtach.

Umiejętności poznawcze są wykorzystywane, gdy dziecko rozwiązuje problemy lub rozumuje poprzez problem. Można je poprawić grając w gry układania, gdzie trzeba umieścić bloki w kolejności według koloru lub kształtu. Działania te pomogą poprawić ich umiejętności poznawcze, jak również ich drobne umiejętności motoryczne, ponieważ będą uczyć się o kolorach i kształtach.

Układanie klocków może być korzystne dla dzieci w każdym wieku, ale są one szczególnie korzystne dla maluchów, które właśnie uczą się jak układać przedmioty na sobie jak kubki i klocki!

Kiedy dzieci układają klocki, ćwiczą również swoje umiejętności matematyczne i rozumowanie przestrzenne. Wykorzystując choćby zestawy ze strony https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-207 mogą porównywać wysokość każdego klocka z innym, uczą się o ułamkach i rozmiarach klocków względem siebie. Układanie klocków może również pomóc w nauce kolorów, kształtów, liter i liczb, a także kształtów zwierząt, takich jak motyle czy koty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto zakupić drukarkę kodów kreskowych do swojej firmy?
Drukarka kodów kreskowych to obok kasy fiskalnej, jedno z najbardziej przydatnych urządzeń, pomagających w rzetelnym prowadzeniu firmy. Inwestycja w taki […]
W jaki sposób możemy uatrakcyjnić wygląd naszych mebli?
W jaki sposób możemy uatrakcyjnić wygląd naszych mebli?
Jeśli szukasz sposobów, aby uatrakcyjnić wygląd swoich mebli, to trafiłeś we właściwe miejsce. Istnieje kilka łatwych sposobów, w których możesz […]
Jak umeblować małe mieszkanie?
Jak umeblować małe mieszkanie?
Urządzenie małego mieszkania często staje się problemem dla jego właścicieli. Odpowiednie umeblowanie niewielkiej przestrzeni, kiedy liczy się każdy metr kwadratowy […]