Układanie klocków – dlaczego warto zachęcić dziecko do tego typu zabawy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki do układania to idealna zabawka dla Twojego dziecka. Są one nie tylko zabawne, ale również pomagają rozwijać drobne umiejętności motoryczne i poznawcze Twojego dziecka.

Rozwój umiejętności motorycznych i poznawczych u dziecka

Drobne umiejętności motoryczne są wykorzystywane podczas wykonywania przez dziecko takich czynności jak zapinanie guzików koszuli, przekręcanie klucza czy pisanie swojego imienia. Można je poprawić grając w gry polegające na układaniu klocków w kolejności według koloru lub kształtu. Te działania pomogą poprawić ich drobne umiejętności motoryczne, a także ich umiejętności poznawcze, ponieważ będą uczyć się o kolorach i kształtach.

Umiejętności poznawcze są wykorzystywane, gdy dziecko rozwiązuje problemy lub rozumuje poprzez problem. Można je poprawić grając w gry układania, gdzie trzeba umieścić bloki w kolejności według koloru lub kształtu. Działania te pomogą poprawić ich umiejętności poznawcze, jak również ich drobne umiejętności motoryczne, ponieważ będą uczyć się o kolorach i kształtach.

Układanie klocków może być korzystne dla dzieci w każdym wieku, ale są one szczególnie korzystne dla maluchów, które właśnie uczą się jak układać przedmioty na sobie jak kubki i klocki!

Kiedy dzieci układają klocki, ćwiczą również swoje umiejętności matematyczne i rozumowanie przestrzenne. Wykorzystując choćby zestawy ze strony https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-konstrukcyjne-207 mogą porównywać wysokość każdego klocka z innym, uczą się o ułamkach i rozmiarach klocków względem siebie. Układanie klocków może również pomóc w nauce kolorów, kształtów, liter i liczb, a także kształtów zwierząt, takich jak motyle czy koty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odbudować zniszczony beton?
Jak odbudować zniszczony beton?
Beton to materiał powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Sprawdza się w konstrukcjach mostów, wiaduktów, a także domów, czy bloków mieszkalnych. Mimo […]
Jakie meble wybrać na bankiet w ogrodzie?
Jakie meble wybrać na bankiet w ogrodzie?
Bankiet na świeżym powietrzu Przyjęcie organizowane we własnym ogrodzie jest częstym, a do tego bardzo dobrym pomysłem. Nasze podwórza nadają […]
Dom – dlaczego warto go ubezpieczyć?
Dom – dlaczego warto go ubezpieczyć?
Niewiele osób posiada na tyle duże oszczędności, żeby poradzić sobie z ewentualnymi uszkodzeniami domu. Znacznie lepiej jest go wcześniej ubezpieczyć, […]