Jak ułatwić dzieciom poruszanie się po szkole

Gdy dzieci przychodzą do nowej szkoły, na początku mogą czuć się nieco zagubione. Nikogo za bardzo nie znają, nie wiedzą, gdzie są konkretne sale, czego mogą się spodziewać. W takiej sytuacji nawet dorośli są zaniepokojeni i czują się nieco nieswojo, u dzieci to czasem kilkukrotnie bardziej intensywne uczucie. Warto zatem sprawić, by ich pierwsze dni w szkole były jak najbardziej przyjemne i mało stresujące.

Tabliczki dla dzieci

Największym problemem jest oczywiście na początku samo poruszanie się po szkole. Jeśli dzieci są małe, jest to dla nich szczególnie trudne. Warto zatem im to ułatwić. W jaki sposób jednak można to zrobić? Przede wszystkim dzięki temu, iż wprowadzi się tabliczki do szkoły. Mogą one wskazywać odpowiednie kierunki do klas, na stołówkę czy też w inne ważne punkty. Dzięki takim tabliczkom dzieci będą czuły się znacznie bezpieczniej i przede wszystkim nie będą się gubiły. Niestety bardzo często dzieci boją się zapytać o drogę, wstydzą się. Tymczasem takie tabliczki całkowicie rozwiązują tego typu problem, dając dziecku możliwość wykazania się samodzielnością.

Dobrym pomysłem są zawsze również naklejki na schody. Bardzo często są one umieszczane nawet w urzędach i w miejscach publicznych, w których załatwiają swoje sprawy dorośli. Dla dzieci to zawsze spore ułatwienie, szczególnie jeśli się spieszą, a nie wiedzą do jakiej sali mają się udać. Takie naklejki ułatwiają życie nie tylko samym uczniom, ale także i nauczycielom. Mają oni bowiem pewność, iż uczniowie zawsze trafią do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =