Najczęściej używane rodzaje rolet

Rolety okienne to bardzo ważny element, który powinien znaleźć się w każdym domu. Osłony zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, a dodatkowo są bardzo ozdobnym dodatkiem, dzięki któremu aranżacja może nabrać stylu i charakteru. Na rynku dostępnych jest wiele modeli żaluzji oraz rolet. Jakie rodzaje są jednak najczęściej wybierane i jakie funkcje spełniają?

Modne i nowoczesne osłony okienne

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały rolety dzień noc. Osłony te wykonane są dwóch, naprzemiennie ułożonych materiałowych pasów. Ciemniejsze elementy tworzone są na ogół z zaciemniającej tkaniny, która nie przepuszcza światła do pomieszczenia. Jasne paski są natomiast produkowane z transparentnej dzianiny, która pozwala regulować ilość „wpadających” do wnętrza promieni. Rolety te stosowane są w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach. Idealnie podkreślają wystrój mieszkania oraz są ciekawym rozwiązaniem na zagospodarowanie pustej przestrzeni okiennej.

Stylowe i kobiece dekoracje okienne

Do wnętrz typowo kobiecych najczęściej wybierane są rolety rzymskie. Wykonuje się je z kolorowych ozdobnych tkanin, które na oknie wyglądają jak materiałowe fale. Dostępne są w różnych wzorach, dlatego można dopasować je do każdego wystroju. Produkowane są z dzianin, które nie przepuszczają światła oraz blokują promienie słoneczne. Te dostępne na https://www.karnix.pl/rolety-rzymskie.html polecane są szczególnie do salonu i sypialni, jednak umieszczone w kuchni czy łazience będą się równie dobrze prezentować i zaciemniać całe pomieszczenie. Mogą być również ciekawą alternatywą dla klasycznych zasłon i firan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =