Pufa w pstrokatym kolorze do klasycznego salonu

Styl klasyczny to jeden z panujących obecnie trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz. Cechuje go minimalizm, niewymuszona elegancja oraz prostota formy. Co bardzo ważne, dobór kolorów oraz materiałów, dzięki którym tworzymy salonową przestrzeń, odnoszą się do tych występujących w otaczającej nas naturze. Dominują więc brązy, beże, biele, chłodne odcienie zieleni oraz drewno jako główne tworzywo, z którego wykonane są meble czy dodatki. Klasyka jest uniwersalna, a jej piękno ponadczasowe. Aranżacja salonu w tym stylu wprowadza ciepły, przytulny klimat w przestrzeni naszego domu. Dlatego też coraz więcej z nas decyduje się właśnie na proste, klasyczne rozwiązania. Warto czasem jednak pomyśleć nad przełamaniem klasycznej konwencji oryginalnymi, kolorowymi dodatkami, które w ciekawy sposób odmienią wnętrze salonu. Co więc wybrać, aby ożywić nasze klasyczne wnętrze?

Pstrokate dodatki, czyli powiew świeżości w naszej sypialni

Klasyczny salon cechuje prostota i minimalizm w każdym aspekcie jego aranżacji. Idealnym rozwiązaniem na przełamanie kolorystyczne będzie wybór pstrokatych dodatków, które staną się swego rodzaju dopełnieniem stylizacji, ale co ważniejsze, będą tworzyć jedną spójną całość. Możemy rozważyć zakup wzorzystego dywanu, wielokolorowych kryształowych świeczników czy designerskiej lampy, która będzie stała w opozycji do klasycznych rozwiązań. Trafionym pomysłem będzie również wprowadzenie nowoczesnych mebli lekkich, o ciekawej formie czy strukturze. Przykładem może być np. miękka, pufa z welurowym wykończeniem w wyrazistym kolorze.

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jest przestrzenią spotkań rodzinnych oraz miejscem relaksu. Warto więc w prosty sposób ożywić go i dodać mu radosnego akcentu poprzez wybór odpowiednich dodatków. Ciekawy obraz w intensywnych barwach, zdobiona złota rama lustra czy dekoracyjny, wygodny worek do siedzenia, będą nie tylko sposobem przełamania tradycji, ale również podkreślą niewymuszoną elegancję naszego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =