Łóżko czy narożnik tapicerowany?

Mebel służący do spania jest obowiązkową częścią każdego domu i mieszkania. Do wyboru mamy wiele różnych propozycji. Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę już na początku jest to, czy chcemy mieć łóżko, czy tapicerowany narożnik.

Narożnik

Narożnik z funkcją spania jest bardzo popularnym elementem wyposażenia. Za dnia pełni funkcję wypoczynkową, nocą zaś służy za łóżko. Narożnik jest świetnym wyborem w pomieszczeniach niewielkich, w których liczy się każdy zaoszczędzony centymetr. Do wyboru mamy modele w kształcie litery L oraz litery U. Ze względu na to, że będzie on często składany i rozkładany powinien być bardzo wytrzymały i wykonany z mocnych materiałów. Tkaniny tapicerskie, którym narożnik jest obity są bardzo wytrzymałe i przyjemne w dotyku. Świetnie nadają się do pokoi dziennych lub tych, w których przyjmuje się gości, jako iż łatwo na nich usiąść.

Łóżko

Mebel, którego przeznaczeniem jest przede wszystkim komfortowy sen. Łóżka zazwyczaj nie składają się, więc przy standardowych rozmiarach łóżka potrzebujemy dość duże pomieszczenie po to, żeby mieć komfort poruszania się i możliwość wstawienia innych mebli. Łóżko jest meblem nadającym się przede wszystkim do sypialni. Nie sprawdzi się zbytnio w salonie, jako iż nie można go złożyć, przez co nie nadaje się zbytnio do siedzenia.

Wybór pomiędzy narożnikiem a łóżkiem powinien zależeć przede wszystkim od naszych potrzeb oraz miejsca, w którym chcemy umieścić mebel. Jeśli jest to mały pokój dzienny – lepszy będzie narożnik( sprawdź przykładową ofertę – łóżko tapicerowane), jeśli sypialnia – łóżko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =